رئیس‌جمهوری مردم را به صرفه‌جویی در مصرف آب‌وبرق توصیه کرد

روحانی: سدها خالی است؛ در مصرف آب‌وبرق مراعات کنید

رئیس‌جمهور با تاکید بر این‌که باید واقعیات کشور را به مردم بگوییم گفت: نباید اجازه داد ضد انقلاب و رسانه‌های خارجی مردم را مایوس کنند.

شهروند آنلاین: رئیس جمهوری گفت: «همه ما امسال باید بیش از سال‌های گذشته در مصرف آب‌وبرق صرفه‌جویی کنیم زیرا بسیاری از ظرفیت سدهای ما امروز خالی است و در بخش برق، نیروگاه‌های برق‌آبی ما دچار مشکلاتی می‌شوند.»

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در چهارمین هفته پویش #هرهفته_ الف_ ب_ ایران در سال ۱۴۰۰ پس از آیین بهره‌برداری از چهار طرح بزرگ صنعت آب با سرمایه‌گذاری ۲۶ هزار میلیارد ریال در سه استان هرمزگان، مازندران و خوزستان به صورت ویدیوکنفرانس، خاطرنشان کرد: «کشوری هستیم که همیشه با خشکسالی مواجه هستیم، متأسفانه ترسالی‌ها وقتی شروع می‌شود خیلی کوتاه است و خشکسالی‌ها متأسفانه طولانی هستند. امیدواریم که خداوند این خشکسالی که امروز شاهد هستیم، برای مدت‌طولانی برای مردم منطقه و مردم ایران عزیز مقرر نکرده باشد.»

او با بیان اینکه امسال با خشکسالی مواجه هستیم و منابع آبی که در اختیار ما از آسمان قرار می‌گیرد، ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است، گفت: «تقریبا دوران بارش‌ها رو به اتمام است و ما به سمت هوای گرم و تابستان می‌رویم، بنابراین همه ما امسال باید بیش از سال‌های گذشته برای مصرف آب‌وبرق مراعات و صرفه‌جویی کنیم تا جایی که امکانپذیر است. سدهای ما مثل پارسال نیست. بسیاری از ظرفیت سدهای ما امروز خالی است و در بخش برق، نیروگاه‌های برق‌آبی ما مسلما امسال دچار مشکلاتی می‌شوند و ما باید ملاحظه بیشتری را داشته باشیم.»

روحانی گفت: «بسیار خوشحالم که به طور منظم از آغاز سال ۹۹ تا امروز هر هفته شاهد افتتاح‌های بسیار مهم بودیم و امروز هم در شصت‌وپنجمین افتتاح، شاهد افتتاح طرح‌ها و پروژه‌های مهم آب‌وبرق به ارزش ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان هستیم. مسأله آب برای کشور ما بسیار مهم است. اینکه یک سد افتتاح می‌شود یا یک مرکز آب شیرین‌کن، آب شرب مردم را تأمین می‌کند یا کیفیت آب با تصفیه‌خانه آب بهبود پیدا می‌کند یا چرخش آب با تصفیه‌خانه فاضلاب انجام می‌گیرد، بسیار باعث خوشحالی است.»

روحانی افزود: «بنابراین ما توانستیم با شرایط جدید و تحولاتی که در کشور ایجاد شد، با اقدامات بسیار ارزشمندی که شرکت‌های دولتی و خصوصی در بخش‌های مختلف انجام دادند و با سرمایه‌گذاری‌هایی که از پایان سال ۹۴، ۹۵ و ۹۶ در سایه اجرای برجام انجام دادیم.»

او تأکید کرد: «ما نیازمند سرمایه هستیم، برای اینکه به تولید و تولید را به بازار برسانیم. البته باید توجه داشته باشیم که تولید بیش از نیاز داخلی باشد برای اینکه بازار صادرات را هم در اختیار بگیریم و در این بازار کمیت‌وکیفیت را ارتقا دهیم.»

او تأکید کرد: «نباید بگوییم چون در این دولت هستیم باید فعال باشیم و با اتمام دولت وقت، نباید فعالیتی داشته باشیم، بلکه هر فردی در حد توان برای مردم و سربلندی کشور تلاش کند.»

او گفت: «مردم بدانند با وجود همه مشکلاتی که در چهار سال اخیر به دلیل جنگ اقتصادی و شیوع بیماری کرونا بودیم مقایسه آمار و ارقام نشان می‌دهد امروز پنجاه‌وسومین تصفیه‌خانه آب را افتتاح کردیم در حالی که در کل تاریخ ۱۶۹ تصفیه‌خانه داریم و ۵۰ تصفیه‌خانه مربوط به این دولت است.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.