۶ استان در روز‌های آینده به اوج بیماری کرونا می‌رسند

تهران، البرز، قزوین، خراسان جنوبی، هرمزگان و سیستان‌وبلوچستان روندی ناپایدار دارند

موج چهارمی که در کشور شروع شد در قالب ویروس انگلیسی بود. ۸۰درصد موارد شناسایی‌شده در پیک چهارم ویروس انگلیسی هستند.

شهروندآنلاین: سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: «روند شیوع کرونا در موج چهارم در ۲۵ استان تقریبا با ثبات شده است، اما 6 استان همچنان روندی ناپایدار دارند.»

علیرضا رئیسی پس از جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که با حضور رئیس‌جمهوری برگزار شد افزود: «در ۲۵ استان کشور وضعیت کشور به وضعیت با ثباتی رسیده و روند افزایش‌یابنده متوقف شده است.»

او گفت: «در ۱۵ استان روند نزولی شروع شده است و در ۱۰ استان از میزان ورودی بیماران کاسته می‌شود.»

رئیسی خاطرنشان کرد: «۶ استان تهران، البرز، قزوین، خراسان جنوبی، هرمزگان و سیستان‌وبلوچستان در روز‌های آینده به اوج بیماری می‌رسند؛ و اگر مراقبت‌ها انجام شود به سیر نزولی خواهند رسید.»

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: «امروز جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با حضور رئیس‌جمهوری و همه اعضا تشکیل شد. مروری بر وضعیت بیماری در دنیا داشتیم و ویروس انگلیسی، هندی و آفریقای جنوبی و… در جای جای دنیا دارد تاخت‌وتاز می‌کند. در هندوستان با وضعیت بسیار بدی روبه‌رو هستند و سیستم درمانی آنها تقریبا ناتوان شده است.»

او ادامه داد: «موج چهارمی که در کشور شروع شد در قالب ویروس انگلیسی بود. ۸۰درصد موارد شناسایی‌شده در پیک چهارم ویروس انگلیسی هستند. ویروسی که دیدید سیستم سلامت انگلیس را به زانو درآورد. در کشور ما هم با سرعت بسیار بالایی رو به افزایش بود، اما خوشبختانه با کمک مردم آثار و شواهد خوبی مشاهده می‌کنیم.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.