اجرای نقشه سیاه از سوی راننده زانتیا

پلیس پایتخت در جست‌وجوی قربانیان احتمالی این مرد متجاوز است

پلیس در جست‌وجوی قربانیان احتمالی راننده زانتیاسواری است که با تخریب درهای خودرویش، دختران و زنان را در جاده بهشت زهرا طعمه نقشه شیطانی‌اش قرار داد.

ساعت 6 عصر 23 دی سال گذشته زن جوانی به پلیس رفت و از راننده شیطان‌صفتی شکایت کرد و گفت: «از عبدل‌آباد به سمت خانی‌آباد برای رفتن به خانه سوار بر خودرو عبوری شدم. زمانی که سوار خودرو شدم، به نظرم آمد که خودرو پژو باشد. داخل ماشین به غیر از من مسافر دیگری هم بود که پس از طی مسافتی پیاده شد و راننده با این بهانه که ترافیک است، تغییر مسیر داد. بعد از طی مسافتی که از مسیر کاملا منحرف شده بود، به او اعتراض کردم، اما او بدون توجه به اعتراض من به مسیرش ادامه داد و به سمت اتوبان بهشت زهرا رفت. درهای ماشین از داخل باز نمی‌شد. التماس‌های من نیز کارساز نشد. او پس از اجرای نقشه شیطانی‌اش مجدد به راه افتاد و مرا در نزدیکی خانه‌ام رها کرد.»

دومین شکایت

با شکایت زن 40 ساله تحقیقات کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی پایتخت آغاز شد. در بررسی‌های اولیه کارآگاهان به سراغ دوربین‌های مداربسته اطراف محلی رفتند که زن جوان مدعی بود قربانی نقشه شیطانی شده است. کارآگاهان موفق شدند شماره پلاک چندین خودروی پژو را به دست آوردند. از سویی با کمک قربانی موفق شدند به چهره‌نگاری از متهم بپردازند. اما مشخصات هیچ کدام از مالکان خودرو پژو با مرد شیطان‌صفت شباهت نداشت.

در حالی که تحقیقات در این‌خصوص ادامه داشت، شامگاه 26 بهمن سال گذشته دختری 22 ساله به پلیس رفت و از قربانی‌شدنش توسط راننده خودرویی شکایت کرد. او گفت: «از متروی شریعتی به سمت خانه‌مان سوار خودرویی شدم که به نظرم پژو 405 بود. به غیر از من سه مسافر دیگر هم سوار خودرو بودند. راننده پس از پیاده‌کردن آخرین مسافر، تغییر مسیر داد و در برابر اعتراض‌هایم، مرا تهدید کرد و درنهایت در جاده بهشت زهرا مرا مورد تجاوز قرار داد و دوباره به نزدیکی خانه‌ام برگرداند.»

دختر جوان نیز قربانی راننده شیطان‌صفتی شده بود که طبق مشخصاتی که او داده بود حدودا 50 ساله، با سری کچل، قد بلند و نسبتا لاغراندام بود.

خودرو زانیتا

دختر جوان نیز ادعا می‌کرد که راننده پژو او را مورد آزار و اذیت قرار داده است. در ادامه کارآگاهان با سومین شکایت مواجه شدند. گرچه مشخصات مرد شیطان‌صفت و خودرویش مشابه با دو قربانی دیگر بود. اما سومین قربانی سرنخ اصلی را به دست کارآگاهان داد.

او گفت: «خودرو مرد شیطان‌صفت زانتیا بود و به غیر از من نیز مسافران دیگری داشت. او پس از اینکه مسافرانش را پیاده کرد، مرا به سمت جاده بهشت زهرا برده و آنجا مورد آزار و اذیت قرار داد و مجدد در نزدیکی خانه‌ام پیاده کرد.»

طبق اطلاعات سومین قربانی، خودرو زانتیا بوده و دو قربانی دیگر به اشتباه آن را پژو شناسایی کرده بودند. با این سرنخ، تحقیقات روی خودروهای زانتیا متمرکز شد. درنهایت کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی پایتخت موفق به شناسایی مرد شیطان‌صفت شده و او را بازداشت کردند.

بررسی‌ها نشان می‌داد که مرد زانتیاسوار تا به حال دوبار ازدواج کرده که هر دو به جدایی ختم شده است. همچنین او با تخریب دستگیره‌های خودرویش از داخل، راه را برای فرار قربانیان بسته و نقشه‌اش را اجرا کرده بود.

چهارمین شاکی

در حالی که متهم میانسال بازداشت شده بود، زن جوان دیگری به پلیس رفت و از راننده زانتیا شکایت کرد. زن جوان نیز مانند سه قربانی دیگر طعمه مرد زانتیاسوار شده بود. او در تحقیقات گفت: «زمانی که راننده زانتیا قصد اجرای نقشه‌اش را داشت، مقاومت کردم. او با ضربه‌ای به سرم مرا بی‌هوش و نقشه‌اش را اجرا کرد. ضربه‌ای که باعث شد جمجمه‌ام ترک بردارد و پرده گوشم پاره شود.»

سرهنگ کارآگاه «مرتضی نثاری» معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: «با دستگیری متهم میانسال، بازپرس شعبه ششم دادسرای امور جنایی پایتخت دستور چاپ تصویر بدون پوشش متهم را صادر کرد. تا در صورت شناسایی از سوی شکایت احتمالی، آنها برای شکایت به شعبه ششم دادسرای امور جنایی تهران یا اداره شانزدهم پلیس آگاهی مراجعه کرده یا با شماره تلفن 51055516 پلیس آگاهی تماس بگیرند.»

پلیس این اطمینان را به شاکیان می‌دهد که مشخصات و هویت آنها برملا نخواهد شد و شکایت آنها بدون مشکل صورت خواهد گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.