تجربه رسيدن اينترنت به سرعت برق!

اشتراک‌گذاری تجربه‌های راه‌اندازی 5G ایرانسل در کنفرانس مهندسی برق ایران

ایرانسل در کارگاه‌های جانبی بیست و نهمین کنفرانس برق ایران، تجربه‌های خود در پیشتازیِ راه‌اندازی شبکۀ نسل پنج تلفن‌همراه در ایران را با حاضران به اشتراک گذاشت.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، بیست و نهمین کنفرانس مهندسی برق ایران، با مشارکت و حضور ایرانسل به عنوان حامی اصلی، به صورت آنلاین و نیمه حضوری، در حال برگزاری است. ایرانسل در این کنفرانس، به انتقال تجربیات خود دربارۀ پیشتازی در زمینه‌هایی همچون راه‌اندازی 5G و مطالعات 6G می‌پردازد.

در کارگاه جانبی این کنفرانس با عنوان «شبکه‌های موبایل و بهینه‏سازی رادیویی آن»، ایرانسل تجربه‌های خود در پیشتازی در راه‌اندازی شبکۀ نسل پنج تلفن‌همراه را با حاضران به اشتراک گذاشت.

در این کارگاه، مهندس حسن قاسمی مدیر ارشد بهینه‌سازی رادیویی شبکه و مهندس ابوالقاسم افشار مدیر ارشد فنی رگولاتوری و متابعت از مقررات و نیز مهندس محسن حضرتی کارشناس بهینه‌سازی رادیویی شبکۀ ایرانسل، به بیان نکاتی دربارۀ تاریخچه نسل‌های مختلف شبکۀ تلفن‌همراه، پیشرانان اقتصاد شبکۀ موبایل، روند توسعۀ صنعت موبایل در جهان، طیف رادیویی شبکۀ 5G و اپلیکیشن‌های آن، نگاهی به نسل ششم تلفن‌همراه (6G) و مقایسۀ آن با 5G، بهینه‌سازی مبتنی بر هوش مصنوعی و کلان‌داده، تنظیم‌گری و مسائل حاکمیتی در حوزۀ فرکانس و شبکه‌های رادیویی و…  پرداختند و به پرسش‌های حاضران در این کارگاه آنلاین، پاسخ دادند.

بیست و نهمین کنفرانس مهندسی برق ایران، در محورهای الکترونیک، قدرت، کنترل، مخابرات، کامپیوتر و مهندسی پزشکی، توسط انجمن علوم مهندسی برق ایران و دبیرخانه دائمی كنفرانس در دانشگاه امیرکبیر، از ۲۸ تا ۳۰ اردبیهشت ماه ۱۴۰۰ به صورت آنلاین و نیمه‌حضوری برگزار می‌شود و با سخنرانی دکتر بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل ایرانسل، خاتمه می‌یابد.

ایرانسل، نخستین ارائه‌دهندۀ خدمات نسل پنجم تلفن‌همراه (5G) در ایران، با هدف شناسایی و تشویق ایده‌های نوآورانه در صنعت برق و مخابرات، بحث و تبادل نظر و انتقال تجربیات در زمینۀ ارائۀ خدمات مبتنی بر فناوری‌های نوین تلفن‌همراه مانند خدمات 5G و مطالعات در زمینۀ فناوری نسل ششم (6G)، ارائۀ خدمات زندگی هوشمند مبتنی بر فناوری اینترنت اشیا، تجربه‌های راه‌اندازی مرکز نوآوری ایرانسل و فعالیت در زمینۀ نوآوری، تحقیق و توسعه و آموزش و نیز ارائۀ مزیت‌ها و توانمندی‌های خود برای جذب فارغ‌التحصیلان نخبۀ دانشگاهی، در این کنفرانس حضور دارد.

در این كنفرانس که با هدف گسترش دانش فنی در گرایش‌های مختلف مهندسی برق، از طریق ایجاد محیطی جهت تبادل نظر علمی و تخصصی، ارائه آخرین یافته‌های تحقیقاتی و همچنین تشویق پژوهشگران برنامه‌ریزی شده ‌است، برنامه‌های جنبی شامل دوره‌های آموزشی كوتاه‌مدت، میزگرد تخصصی و نمایشگاه تجهیزات مهندسی برق نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به صورت آنلاین و نیمه‌حضوری انجام می‌شود.

ایرانسل حامی نخبگان دانشگاهی
در اولین روز از کنفرانس مهندسی برق ایران، میزگرد «فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها و اشتغال در صنعت برق و مخابرات»، به میزبانی دانشگاه امیرکبیر تهران و با حضور رئیس دانشگاه امیرکبیر، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی، معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی، رئیس پژوهشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات، معاون منابع انسانی ایرانسل، معاون پژوهش و فناوری گروه مپنا و جمعی از استادان و دانشجویان کشور، به صورت آنلاین و نیمه‌حضوری برگزار شد.
مجتهدی: ما در راستای مسؤولیت اجتماعی چند موضوع را پیگیری کردیم که بتوانیم دانشجویان برتر دانشگاه‌ها و استعدادهای حوزه‌های مختلف از جمله کامپیوتر، مخابرات، برق و قدرت، دانش مالی، بازاریابی و حتی فروش را در ایرانسل آموزش دهیم و بخشی از این دانشجویان را هم، در پایان دوره‌های کارآموزی، جذب کنیم.

اطلاعات بیشتر دربارۀ بیست و نهمین کنفرانس مهندسی برق ایران، در وب‌سایت این کنفرانس به نشانی iceeconf.ir در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.