برق رفت، شطرنج‌بازان ایران باختند!

اتفاق عجیبی که قهرمانی در آسیا را سخت کرد

قطع ناگهانی برق شطرنج‌بازان ایران را در مسابقات آنلاین قهرمانی آسیا با مشکل مواجه کرد.

به دلیل شیوع کرونا مسابقات انفرادی شطرنج قهرمانی آسیا از ۳۱ اردیبهشت با میزبانی مجازی امارات به صورت هایبریدی برگزار می‌شود. شطرنج هایبریدی راهکار فدراسیون جهانی بوده تا شطرنج‌بازان از فضای مسابقات دور نمانند. در این روش بازیکنان با حضور فیزیکی داوران و تحت کنترل دوربین‌ها به صورت آنلاین مسابقات خود را جلو می‌برند. در این رقابت‌ها پرهام مقصودلو نفر اول شطرنج ایران، محمدامین طباطبایی، آرین غلامی، احسان  قائم‌مقامی و دیگر شطرنج‌بازان برتر ایران حضور دارند.

روز گذشته اما یک اتفاق عجیب در مسابقات رخ داد و با قطع ناگهانی برق در تهران، شطرنج‌بازان به مشکل خوردند و نتوانستند کارشان را ادامه بدهند. از این‌رو این مسأله سبب شد تا شطرنج‌بازان ایران رقابت روز گذشته‌شان را واگذار کنند و شانس قهرمانی‌شان در قاره آسیا کمتر و کمتر شود.

شادی پریدر که به عنوان برگزارکننده در این رقابت‌ها حضور دارد، از وزیر نیرو درخواست کرد که برق فدراسیون شطرنج را در ۱۰ روز آینده قطع نکنند!

او در اینباره نوشت: «وزیر محترم نیرو، امروز اسطوره‌ها و قهرمانان رشته شطرنج در مهم‌ترین مسابقه سال، قهرمانی بزرگسالان آسیا که سهمیه جهانی را باید کسب کنند، حضور دارند که مسابقات آنلاین برگزار می‌شود، اما به دلیل قطعی برق رقابت‌های خود را از دست دادند و شکست خوردند. این بچه‌ها خیلی حیا دارند. شطرنج‌بازان مظلومانه و با چشمان گریان بدون هیچ اعتراضی به محل هتل خود رفتند. طفلکی‌ها عادت کرده‌اند. به خاطر آبروی کشور در این مسابقات، لطفا در این ۱۰ روز برق فدراسیون شطرنج را قطع نکنید!»

پرهام مقصودلو نفر اول شطرنج ایران و بخت نخست قهرمانی این رقابت‌ها در بازی غیرمنتظره از حریف مغولستانی شکست خورد. این شکست درحالی اتفاق افتاد که مقصودلو با ریتینگ ۲۶۹۸ مقابل حریف خود با ریتینگ ۲۴۱۹ قرار گرفته بود. سه شطرنج‌باز دیگر ایران نیز روز گذشته شکست خوردند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.