حادثه مرگبار برای 2 خلبان جنگنده

دو خلبان در پی نقص فنی جنگنده ارتش در خوزستان شهید شدند.

ابعاد این حادثه توسط تیم ارزیابی که از تهران به دزفول آمده‌اند، درحال بررسی است. اینکه عنوان شده هواپیما بعد از پرواز، سقوط کرده است، به هیچ‌عنوان صحت ندارد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه دزفول گفت: «حادثه زمینی برای هواپیمای آموزشی «اف‌پنج» پایگاه چهارم شکاری دزفول باعث شهادت ۲ خلبان این جنگنده شد.»

علی فرهمندپور با تأکید بر اینکه، حادثه روی زمین رخ داده است، افزود: «هیچ‌گونه پرواز هوایی روز سه‌شنبه نداشتیم که دچار سانحه شده باشد.»

او با بیان اینکه پروازها در رادارها قابل رصد هستند، اظهار داشت:   «اینکه عنوان شده هواپیما بعد از پرواز، سقوط کرده است، به هیچ‌عنوان صحت ندارد.»

فرماندار ویژه دزفول با تسلیت شهادت ۲ خلبان این حادثه بیان کرد: «ابعاد این حادثه توسط تیم ارزیابی که از تهران به دزفول آمده‌اند، درحال بررسی است.»

جزئیات بیشتر در مورد این حادثه و خلبانان شهید آن از طریق پایگاه چهارم شکاری دزفول اطلاع‌رسانی خواهد شد.

پایگاه چهارم شکاری دزفول به‌عنوان پایگاه مقدم هوایی در طول هشت‌سال دفاع مقدس مقاومت جانانه‌ای داشته و خلبانان دلیر این پایگاه نیز رشادت غیرقابل توصیفی در دفاع از حریم هوایی و زمینی میهن اسلامی از خود نشان دادند.

این پایگاه که در هشت‌سال دفاع مقدس به‌عنوان پایگاه مقاومت شناخته شد، در دوران دفاع مقدس ۵۰ خلبان شهید تقدیم دفاع از اسلام و میهن کرد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.