حالا در مذاکرات وین ما یک متن در اختیار داریم

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: این متن به ما و ایرانی‌ها می‌گوید که چه کار‌هایی باید انجام دهیم

ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه در یک نشست خبری در خصوص تفاوت مذاکرات کنونی با مذاکراتی که منجر به توافق هسته‌ای موسوم به برجام در سال ۲۰۱۵ شد، توضیح داد

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا درباره اینکه آیا دور بعدی مذاکرات احیای برجام در وین دور پایانی مذاکرات خواهد بود و نتیجه موردنظر حاصل خواهد شد، اعلام کرد که دولت متبوعش به‌صورت احساسی اقدام به پیش‌بینی خوشبینانه یا بدبینانه در این زمینه نمی‌کند.

ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه در یک نشست خبری اعلام کرد که دولت متبوعش درباره احتمال به نتیجه رسیدن مذاکرات احیای برجام در دور بعدی این مذاکرات که هفته آینده در وین برگزار می‌شود، نه خوشبین است و نه بدبین و صرفا با هوشیاری اهداف خود را در مذاکرات دنبال می‌کند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا دور بعدی مذاکرات وین برای احیای برجام دور پایانی مذاکرات خواهد بود، اظهار داشت: «ما در این مدت تلاش کرده‌ایم که احساسات را کنار بگذاریم. ما در این مورد نه خوشبین هستیم و نه بدبین.»

او افزود: «ما درباره اهداف و منافع خود هوشیار هستیم. هدف ما این است که ایران بار دیگر تحت سختگیرانه‌ترین رژیم نظارتی که قبل از برجام سابقه نداشته است، قرار گیرد.»

ند پرایس در خصوص تفاوت مذاکرات کنونی با مذاکراتی که منجر به توافق هسته‌ای موسوم به برجام در سال 2015 شد، توضیح داد: «تفاوت این مذاکرات با مذاکرات سال 2015 این است که ما اکنون یک متن در اختیار داریم. این متن که همان برجام است به ما و ایرانی‌ها می‌گوید که به‌طور کلی چه کارهایی باید انجام دهیم.»

او ادامه داد: «البته وجود این متن بدین معنا نیست که ما پاسخ همه سؤالات را داریم. تاکنون 5 دور مذاکره غیرمستقیم درباره اینکه ایران باید چه اقداماتی برای بازگشت به تعهداتش انجام دهد و ما باید چه تحریم‌هایی را برای بازگشت به برجام برداریم. هیچ‌یک از این موارد سیاه‌وسفید نیستند و همین مسأله باعث شده که مذاکرات به‌نوعی چالشی باشد.»–

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.