آغاز ثبت‌نام جدید طرح ملی مسکن از امروز

پس از ثبت‌نام پالایش متقاضیان بلافاصله انجام خواهد شد

درحالی قرار بود دور جدید ثبت‌نام طرح ملی مسکن از دوشنبه هفته جاری آغاز شود که این برنامه با دو روز تأخیر از امروز آغاز خواهد شد.

شهروندآنلاین: درحالی قرار بود دور جدید ثبت‌نام طرح ملی مسکن از دوشنبه هفته جاری آغاز شود که این برنامه با دو روز تأخیر از امروز آغاز خواهد شد.

هفته گذشته محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از آغاز دور جدید ثبت‌نام طرح ملی مسکن خبر داده و گفته بود: «زمین ساخت واحد‌های طرح ملی مسکن در ۲۳۰ شهر تأمین شده و از هفته آینده (۱۷ خرداد ۱۴۰۰) مرحله جدید ثبت‌نام در شهر‌هایی که زمین برای آنها تأمین شده، آغاز خواهد شد.»

او افزود: «با مصوبه دولت تسهیلات اختصاص‌یافته به مسکن ملی از ۱۰۰ به ۱۵۰میلیون تومان افزایش یافته و تولید مستمر مسکن در دستور کار است.»

این در حالی است معاون وزیر راه‌وشهرسازی از آغاز دور جدید ثبت‌نام طرح ملی مسکن از ساعت ۱۲ ظهر امروز خبر داده است.

محمودزاه با اعلام اینکه ثبت‌نام جدید یک هفته ادامه خواهد داشت، تأکید کرده پس از ثبت‌نام پالایش متقاضیان بلافاصله انجام خواهد شد.

 جزئیاتی از نحوه ثبت‌نام در مسکن ملی

متقاضیان طرح ملی مسکن باید شرایط اعلامی زیر را داشته باشند؛

«متقاضی و افراد تحت تکفل، فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی (از ۱۳۸۴/۰۱/۰۱ به بعد) بوده و از تاریخ ۱۳۵۷/۱۱/۲۲ از هیچ یک از امکانات نهاد‌های عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی یا تسهیلات یارانه‌ای خرید یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد. به عبارتی سبز بودن فرم ‹‹ج›› در استعلام از سامانه مربوطه (موضوع ماده یک آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی عرضه و تأمین مسکن)

متقاضی متأهل یا سرپرست خانوار

زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن

دارای حداقل پنج سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا

در شهر‌های جدید سابقه سکونت حداقل پنج سال در شهر جدید مورد تقاضا یا در شهر مادر ملاک است

نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی (نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و …)

توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن (مازاد بر تسهیلات بانکی)

امکان سپرده‌گذاری حداقل ۳۰درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی، درخصوص متقاضیان واجد شرایط بر اساس اعلام دستگاه یا نهاد مربوطه

توانایی پرداخت اقساط ماهیانه بانکی تسهیلات دریافتی».

به گزارش تسنیم، آورده اولیه در برخی پروژه‌های طرح ملی مسکن ۴۰میلیون تومان است. در شهر جدید پردیس متقاضیان تاکنون در دو مرحله ۸۰میلیون تومان واریز کرده‌اند و تا آخر خرداد نیز باید ۸۰میلیون تومان دیگر پرداخت کنند.

با توجه به عدم اطلاع‌رسانی شفاف از سوی وزارت راه‌وشهرسازی، مبلغ دقیق آورده متقاضیان مشخص نیست. وام طرح ملی مسکن نیز اخیرا به ۱۵۰میلیون تومان افزایش یافته است. قسط ماهانه این وام در بازپرداخت ۱۲ ساله ساده حدود ۲.۵میلیون تومان است.

پروژه‌های طرح ملی مسکن عموما در داخل شهر‌ها ساخته شده، البته در تهران جانمایی این طرح در شهر‌های جدید هشتگرد، پرند و پردیس و بخشی نیز در شهریار و رباط‌کریم انجام شده است.

در دور جدید ثبت‌نام که از ساعت ۱۲ ظهر امروز آغاز می‌شود، شهر‌های ذکر شده در تهران از جمله پردیس ظرفیتی برای ثبت‌نام ندارند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.