واعظی: شکایت مجلس از دولت به قوه قضائیه هیچ مبنایی ندارد

نامزدها در مناظره‌ها حتی ظلم ترامپ به ملت را تطهیر می‌کنند

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری با تأکید بر اینکه شکایت مجلس از دولت به قوه قضائیه هیچ مبنایی ندارد، گفت: «دولت یازدهم و دوازدهم آنچه براساس صحبت‌ مقام معظم رهبری بوده، همه دقت‌ها را انجام داده تا اهداف مورد نظر محقق شود.»

شهروندآنلاین: محمود واعظی در حاشیه نشست هیأت دولت درباره ارجاع شکایت مجلس از دولت به قوه قضائیه درخصوص سند ۲۰۳۰ گفت: «اول باید مجلس با دولت در این زمینه صحبت می‌کرد، دولت هیچ موضعی در مورد۲۰۳۰ ندارد، نه مصوبه‌ای دارد و نه اقدامی کرده است.» 

او با بیان اینکه این شکایت هیچ مبنایی ندارد، اضافه کرد: «این مجلس موضوعات مختلف پیدا کرده که یکی پس از دیگری پرونده قضائی درست می‌کند. دولت یازدهم و دوازدهم آنچه براساس صحبت رهبری بوده، همه دقت‌ها را انجام داده تا اهداف مورد نظر محقق شود.»

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری ادامه داد: «با توجه به وضعیت رقابت‌های انتخاباتی آمریکا در بازگشت به برجام پیش‌بینی کردیم حتما تحریم برداشته می‌شود، حتی با روی کار آمدن دوباره ترامپ، با توجه به مقاومت مردم و دستاوردی که از تحریم نداشتند، چاره‌ای جز برداشتن تحریم‌ها نبود. آنچه مربوط به بخش اقتصادی در نشست وین است، پیشرفت‌ها خیلی خوب بود، اما هنوز محدودیت در فروش نفت و تحریم وجود دارد.»

واعظی همچنین با اشاره به مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری گفت: «متأسفم از اینکه در این مناظره گویا هدف اصلی زدن و تخریب دولت است. اکثریت این افراد با تفکرات‌شان در هشت سال گذشته همواره این کار را کردند و توفیقات دولت را ندیدند.»

او ادامه داد: «در مناظره‌ای که مردم منتظر دیدن توانایی‌ها و برنامه‌های کاندیداها هستند، کارشان این شد که جای بقیه شعار می‌دهند یا آرمان‌های خود را مطرح می‌کنند. آقای روحانی که یک‌دهم آنها وعده و شعار نداد، می‌گویند بدهکار است، پس اینها خودشان چهار سال بعد چگونه می‌خواهند جواب بدهند. تمام فکرشان انگار ۲۸ خرداد و کسب رأی است.»

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری با تعریف واژه دولت گفت: «دولت به معنای چیزی که در دور میز  اعضای هیأت دولت می‌نشینند، نیست. دولت به معنای بیش از یک میلیون نفر است که در هشت سال گذشته تلاش کردند. طوری می‌گویند دولت توفیقی نداشته که انگار خودشان مسئولیتی نداشتند. مردم در نظرسنجی‌ها درباره مناظره؛ این نوع برخورد و حرف‌زدن نامزدها را خریداری نکردند.»

واعظی درباره آمارسازی هم گفت: «مراکز که نمی‌توانند آمار دهند، براساس چارچوب‌های علمی بررسی‌های شفاف می‌کنند. برخی نامزدها در مناظره این آمارها را از کجا درآوردند و چرا به ادعای فردی در کلاب‌هاوس بسنده می‌کنند.»

او ادامه داد: «طرح تحول سلامت از دستاوردهای دولت است و سوال صداوسیما در این زمینه مبنی بر ناکارآمدی طرح و این اقدام خوب دولت است. گنجاندن پاسخ در سوال کار درستی نیست. یا مسائلی که درباره کرونا گفته شد، درحالی که این همه رئیس‌جمهوری و کادر درمان روی این موضوع کار کردند. آن‌وقت نامزدی می‌گوید دو تا سه ماهه کرونا را حل می‌کنم. شما که نه تخصص داری، نه می‌دانی چیست، چرا این‌گونه اظهارنظر می‌کنی؟

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری خاطرنشان کرد: «در مناظره‌ها اینقدر راحت حرف می‌زنند، سیاه‌نمایی و دولت را تخریب می‌کنند و روش پوپولیستی در پیش گرفتند که این روش باید برچیده شود. شعار «ما می‌توانیم»تان چگونه‌ است. هیچ کجای دنیا دولتی نیست که تلاش نکند، گاهی موانعی برای اجرا وجود دارد.»

واعظی یادآور شد: «نامزدها در مناظره‌ها حتی ظلم ترامپ به ملت را تطهیر می‌کنند. در حالی که خودشان از فشار حداکثری به ایران می‌گویند، اما به این موارد نه در سوال‌های صداوسیما اشاره شده، نه نامزدها در پاسخ از نقش تحریم و کرونا در اقتصاد مطلبی می‌گویند؛ این‌گونه نمی‌شود عوام‌فریبی کرد.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.