جزئیات برگزاری کنکور اعلام شد

آزمون سراسری از ۹ تا ۱۲ تیرماه برگزار می‌شود

آزمون عمومی و اختصاصی هر یک از گروه‌های آزمایشی در تاریخ‌های اعلام‌شده در ۴۱۴ شهرستان و بخش مختلف کشور برگزار می‌شود.

شهروند آنلاین: سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: آزمون سراسری ۱۴۰۰ از ۹ تا ۱۲ تیرماه برگزار می‌شود.

در این اطلاعیه خطاب به متقاضیان شرکت در کنکور سراسری‌ سال ۱۴۰۰ آمده است: آزمون عمومی و اختصاصی هر یک از گروه‌های آزمایشی در تاریخ‌های اعلام‌شده در ۴۱۴ شهرستان و بخش مختلف کشور برگزار می‌شود.

بر اساس این اطلاعیه، کارت‌های شرکت در کنکور سراسری همه متقاضیان‌ به همراه راهنمای شرکت در آزمون از روز یکشنبه چهارم تیرماه تا روز سه‌­شنبه هشتم تیرماه برای مشاهده و چاپ (پرینت) روی درگاه اطلاع­‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد.

در بخشی دیگر از این اطلاعیه آمده است: توضیحات لازم درخصوص نحوه اعلام علاقه­‌مندی متقاضیان به رشته‌های تحصیلی مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش در دانشگاه‌ تربیت دبیر شهیدرجایی و پردیس‌­های دانشگاه فرهنگیان، در مرحله اعلام نتایج اولیه و انتخاب رشته (نیمه اول مردادماه) اعلام می‌شود.

در پایان این اطلاعیه تأکید شده است: آن دسته از متقاضیان علاقه‌مند به انتخاب رشته‌های تحصیلی مراکز و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی که پذیرش در آنها به روش با آزمون صورت می‌پذیرد، باید ضمن شرکت در آزمون، برای اطلاع از نحوه انتخاب رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد به اطلاعیه اعلام نتیجه اولیه آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ (نیمه اول مردادماه) مندرج در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان مراجعه کنند.

در کنکور سراسری ۱۴۰۰ تعداد یک‌میلیون و ۳۶۷هزار و ۸۵۲ نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

براساس مصوبه شصت و هشتمین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، آزمون سراسری روز چهارشنبه ۹ تیرماه، پنجشنبه ۱۰ تیرماه، جمعه ۱۱ تیرماه و شنبه ۱۲ تیرماه برگزار می‌شود.

بر این اساس، کنکور گروه آزمایشی هنر صبح چهارشنبه ۹ تیرماه، کنکور گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی صبح پنجشنبه ۱۰ تیرماه، کنکور گروه آزمایشی علوم انسانی صبح روز پنجشنبه ۱۰ تیرماه، کنکور گروه آزمایشی علوم تجربی صبح جمعه ۱۱ تیرماه و کنکور گروه آزمایشی زبان‌های خارجی صبح شنبه ۱۲ تیرماه برگزار می‌شود.

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.