دلیل سقوط آزاد والیبال ایران چه بود؟

علاقه‌مندان به والیبال بعد از نتایج اخیر تیم‌ملی، امیدوارند ایران به روند قبلی خود بازگردد

ثبت 5 شکست متوالی در کارنامه تیم ولادیمیر آلکنو علاقه‌مندان به والیبال را برای نتیجه‌نگرفتن در المپیک هم نگران کرده است.

پنج پیروزی متوالی بعد از دو شکست ابتدایی در لیگ ملت‌ها،‌ علاقه‌مندان و کارشناسان والیبال در ایران را در این فکر فرو برد که آن دو باخت هم اتفاقی و به علت شناخت ناکافی آلکنو از ترکیب تیم‌ملی ایران بوده است. اما کمتر کسی تصور می‌کرد یک سریال ناکامی دیگر برای والیبال ایران در ادامه راه وجود داشته باشد. باخت‌های متوالی به صربستان، آلمان، استرالیا، برزیل و اسلوونی که حداقل روی کاغذ تصور می‌کردیم دو تای آنها را به راحتی آب‌خوردن شکست دهیم و از سه تیم دیگر هم یکی، دو برد به دست بیاوریم، برای والیبالی‌های پرتعداد در ایران قابل هضم نیست.

سعید معروف، سیدمحمد موسوی، میلاد عبادی‌پور، میثم صالحی، مسعود غلامی (علی‌اصغر مجرد)، صابر کاظمی و آرمان صالحی (لیبرو). این ترکیب ثابت ولادیمیر آلکنو بعد از شکستی بود که تیم‌ملی مقابل صربستان با نفرات ذخیره متحمل شد. در بازی‌های نخست صحبت از این بود که سرمربی روسی نمی‌خواهد از یک ترکیب ثابت استفاده کند و دائما از ترکیب‌های مختلف بهره می‌برد تا ترکیب اصلی خود را پیدا کند. بعد از گذشت 7، 8 بازی به نظر می‌رسید که آلکنو ترکیب اصلی خود را پیدا کرده و می‌خواهد برای المپیک این ترکیب را بیازماید، اما در 4 بازی اخیر استفاده از این ترکیب هیچ نتیجه مثبتی برای تیم‌ملی ایران نداشته و فقط انتقادات از برخی بازیکنان را افزایش داده است. شاید حتی با یک تغییر بتوان اتفاقات بهتری را در والیبال ایران رقم زد.

با 7 شکست و 5 برد از 12 بازی در 4 هفته ابتدایی لیگ ملت‌ها، تیم‌ملی والیبال ایران دیگر هیچ شانسی برای رسیدن به جمع 4 تیم نهایی نخواهد داشت. جدا از این، دو دیدار دشوار برابر لهستان و فرانسه نشان می‌دهد که ایران شانس بالایی برای صعود در جدول هم نخواهد داشت. البته دیدار برابر آرژانتین فرصت خوبی است تا بتوانیم به فکر یک برد در هفته پایانی لیگ ملت‌ها باشیم.

البته که بارها آلکنو تأکید کرده به لیگ ملت‌ها به چشم یک میدان تدارکاتی نگاه می‌کند و نتیجه برای ایران در این رقابت‌ها مهم نیست، اما با روندی که تیم‌ملی در پیش گرفته است، نگرانی بابت ناکامی در المپیک توکیو هم افزایش پیدا کرده است. باید دید تحمل 5 شکست متوالی آیا باعث خواهد شد آلکنو در هفته پنجم لیگ ملت‌ها تغییری در تفکرات خود به وجود بیاورد یا خیر. او باید بعد از بازگشت از ریمینی ایتالیا، ترکیب دوازده نفره تیم‌ملی را برای حضور در المپیک توکیو معرفی کند؛ لیستی که احتمالا سورپرایزهایی را هم در خود جای خواهد داد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.