پسر پارکورکار ایرانی بر قله جهان تکیه زد

یاسین همتی، اولین جوان ایرانی است که توانسته در رشته پارکور عنوان قهرمانی جهان را کسب کند

یاسین همتی‌نژاد، پارکورکار جوان ایران توانست در رقابت‌های جهانی پارکور که به صورت مجازی برگزار شد به عنوان قهرمانی دست پیدا کند.

شیوع ویروس کرونا در ماه‌های اخیر خیلی از رقابت های ورزشی را لغو کرده، اما فدراسیون جهانی ژیمناستیک تصمیم گرفت رشته پارکور را که در دنیا طرفداران زیادی دارد، به خاطر کرونا متوقف نکند. مسابقات جهانی این رشته با حضور 70 پارکورکار برتر جهان برگزار شد که در نهایت داوران 8 نفر را انتخاب کردند. البته یاسین همتی‌نژاد در آرای داوران جایگاه اول را به خود اختصاص داد.

این پارکورکار در بخش آرای مردمی هم چهارم شد تا در مجموع  به عنوان قهرمان جهان انتخاب شود و به مدال طلای این رقابت‌ها دست پیدا کند. این مدال اولین مدال ایران در رقابت‌های جهانی پارکور محسوب می‌شود که توسط جوان ایرانی به دست آمد.

همتی‌نژاد که فیلم حرکاتش در فضای مجازی منتشر شده، علاوه بر کسب عنوان قهرمانی توانست عنوان پدیده مسابقات را هم به دست بیاورد.

این رقابت‌ها زیر نظر فدراسیون جهانی ژیمناستیک برگزار شد؛ اتفاقی که باعث شد تا ایران برای اولین بار سهمی در بین برترین های رشته ای داشته باشد که فدراسیون ژیمناستیک متولی آن است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.