شوک به کاراته ایران در آستانه المپیک توکیو

سرمربی تیم‌ملی کاراته در اعتراض به تصمیمات عجیب رئیس کنار رفت

تصمیمات عجیب رئیس فدراسیون کاراته درنهایت کار را به جایی رساند تا سیدشهرام هروی، سرمربی موفق تیم‌ملی استعفا بدهد.

پس از اما و اگرهای زیاد در ماه‌های گذشته مبنی بر بازگشت محسن آشوری به فدراسیون کاراته، سیدحسن طباطبایی سرانجام در فاصله نزدیک تا المپیک در تصمیمی غیرضروری حکم به نایب رئیسی او داد، اما به نظر می‌رسد پس از انتصاب محسن آشوری به عنوان سرپرست نایب رئیسی، کاراته ایران در آستانه المپیک وارد حواشی جدی شده است.

با توجه به اختلافات شدید میان کادر فنی تیم‌ملی کاراته با آشوری، مشخص نیست چرا رئیس فدراسیون کاراته که خود وظیفه جلوگیری از ورود حاشیه به تیم‌ملی را دارد، تا پایان المپیک صبر نکرد و در حالی که کاراته باید در آرامش خود را مهیای حضور در این میدان بزرگ کند، دست به انتصاب اخیر زد.

به دنبال این اتفاقات، سیدشهرام هروی، سرمربی موفق تیم‌ملی کاراته که پس از سال‌ها تلاش تیمش را مهیای حضور در المپیک می‌کرد، از حضور در تمرینات تیم‌ملی خودداری کرد و در جلسه ستاد بازی‌های المپیک با سرپرستان و سرمربیان تیم‌های ملی نیز حاضر نشد.

شنیده‌ها حاکی است او به‌دلیل اتفاقات اخیر و بروز برخی اختلافات، استعفای خود از سرمربیگری تیم‌ملی را اعلام کرده و به واسطه حاشیه‌سازی‌های اخیر قصدی برای حضور در تمرینات ندارد.

مسئولان فدراسیون کاراته و برخی موسپیدهای این رشته در تلاش هستند تا هروی را به تیم‌ملی برگردانند، اما اگر چنین اتفاقی رخ ندهد، در فاصله حدود یک ماه تا المپیک کاراته ایران دچار بحران سختی خواهد شد که می‌تواند در اولین حضور این رشته در المپیک ضرباتی هم به تیم اعزامی ایران بزند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.