سینماگران زن در خط استارت رقابت طلایی اسکار

با آغاز فصل پاییز، رقابت سینماگران برای اسکار جدی می‌شود

در حالی که حدود شش ماه به زمان برگزاری مراسم اسکار باقی مانده؛ به نظر می‌رسد که رقابت سینماگران زن در بخش بهترین بازیگر زن رسماً آغاز شده است.

منتقدانی که در ونیز حاضر بودند، عقیده دارند که «ونسا کربی» در فیلم «تکه‌های یک زن» در نقش زنی که فرزندش را در یک زایمان خانگی از دست می‌دهد؛ و «فرانسیس مک‌دورمند» در فیلم «سرزمین آواره‌ها» در نقش زنی بیوه که با اتومبیلش به جاده و بزرگراه می‌زند، شایسته دریافت اسکار بازیگری هستند.

از سوی دیگر «کیت وینسلت» ستاره‌ فیلم تاریخی “آمونیت” هم در نقش زنی تنها که به یک زن جوان مالیخولیایی برمی‌خورد، ستایش منتقدان را برانگیخته است.

این سه فیلم در هفته گذشته در دو فستیوال متفاوت روی پرده آمده و رقابت اسکار ۲۰۲۱ بازیگری را کلید زده‌اند.

فیلم “آمونیت” به کارگردانی “فرانسیس لی” هفته گذشته در جشنواره‌ تورنتو اکران شد.

دو فیلم دیگر هم در فستیوال ونیز به نمایش درآمدند که “سرزمین آواره‌ها” شیر طلایی بهترین فیلم را تصاحب کرد.

“تکه‌های یک زن”به کارگردانی کورنل موندرتسو نیز جایزه‌ بهترین بازیگر زن را برای “ونسا کربی” به ارمغان آورد.

این فیلم بعد از نمایش در فستیوال تورنتو توسط نت‌فلیکس خریداری شده است..

حضور بازیگران زن اصلی هر سه این فیلم‌ها قدرتمندانه بوده؛ تا جایی که گفته می‌شود مک‌دورمند، کربی و کیت وینسلت بی‌شک در اسکار ۲۰۲۱ کاندید خواهند شد.

فرانسیس مک‌دورمند که برای “فارگو” و “سه بیلبورد در شهر ابینگ میزوری” اسکار گرفته، در نقش “جسیکا برودر”، ژورنالیستی که تجربیاتش از سیاحت در جاده‌ها را کتاب کرده است.

امیدوار است تعداد مجسمه‌های طلایی‌اش را به سه برساند…

کیت وینسلت هم که با “کتاب‌خوان” یک جایزه اسکار در کارنامه‌اش دارد، با بازی در نقش زنی خاموش در «آمونیت» توجه و تحسین منتقدان و تماشاگران جشنواره تورنتو را جلب کرده است.

گفته می‌شود در فصل جوایز سینمایی وضعیت امیدوار کننده‌ای خواهد داشت.

در این میان ونسا کربی اگر چه نسبت به او و مک‌دورمند بی‌تجربه‌تر است، اما سابقه سریال “تاج” و جوایز امی و بفتا که در کارنامه‌اش دیده می‌شود، او را نیز رقیبی جدی جلوه می‌دهد.

کربی در فیلم “تکه‌های یک زن” نقش زنی آسیب‌پذیر را بازی می‌کند که با مرگ نوزادش- که با یک برداشت بلند ۳۰ دقیقه‌ای فیلمبرداری شده- فرومی‌پاشد.

به هر حال هر چند در ماه‌های آینده فیلم‌های دیگری نیز عرضه خواهد شد، اما در هر حال این سه بازیگر پیشتاز در رقابت اسکار که امسال با چند ماه تاخیر- در ۲۵ آوریل برگزار خواهد شد، جایگاه محکمی خواهند داشت…

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.