سقوط بازوی چهارم پل مصلای مشهد روی عابران

در این حادثه ۲ نفر کشته و زخمی شدند

وقوع حادثه در یک پروژه در حال احداث شهری در مشهد یک کشته و یک مصدوم به جا گذاشت.

پیش از ظهر روز سه‌شنبه وقوع حادثه در پروژه در حال احداث بازوی چهارم پل مصلای مشهد به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی اطلاع داده شد.

بلافاصله پس از اعلام این حادثه، آتش‌نشانان به محل حادثه در انتهای خیابان پانیذ اعزام شدند.

با حضور نیروهای امدادی در محل مشخص شد که در پی ریزش ناگهانی دیواره خاکی سمت راست پروژه در حال احداث بازوی چهارم پل مصلی در انتهای خیابان پانیذ مشهد، دو نفر زیر آوار گرفتار شده‌اند.

یکی از این افراد موفق شد به سرعت پای خود را که زیر آوار قرار گرفته بود، آزاد کند و از زیر آوار خارج شود، اما همچنان از سرنوشت فرد محبوس دیگر خبری نبود.

در حالی که پیش از رسیدن آتش‌نشانان، عوامل پروژه با بیل مکانیکی شروع به عملیات آواربرداری کرده بودند. با حضور آتش‌نشانان و ارایه مشاوره‌های لازم، کار عملیات آواربرداری به وسیله بیل مکانیکی ادامه پیدا کرد تا پس از دقایقی نفسگیر، فرد محبوس دوم از زیر آوار خارج شد.

بررسی علت ماجرا

با تحویل او به نیروهای اورژانس حاضر در محل مشخص شد او جان خود را از دست داده است. هنوز مشخص نیست به چه دلیل این حجم آوار در این پروژه شهری اتفاق افتاده است. در این عملیات نیروهای هلال‌احمر نیز حضور داشتند.

خلیل‌الله کاظمی، معاون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهردار مشهد درباره این حادثه گفت: «در آن منطقه تقاطع مصلی و شهرک شهید رجایی در حال احداث است که باعث دسترسی شهرک شهید رجایی به پل مصلی و حرم رضوی می‌شود. آنجا تقاطعی بین ریل راه‌آهن و جاده در حال احداث است که در محل احداث تقاطع، زمانی که پیمانکار درحال خاکبرداری دیواره‌ها بوده است، یک دیواره ریزش می کند. سه نفر که پایین حضور داشتند، دچار مشکل می‌شوند که دو نفر نجات پیدا می‌کنند. متأسفانه یک نفر نیز جان خود را از دست می‌دهد.»

او علت وقوع این حادثه را ریزش دیوار اعلام کرد و افزود: «ارتفاع دیوار آنجا در حد ۴-۳ متر است و شاید نیاز به ایمن‌سازی چندانی نداشته و ریزش ناگهانی اتفاق افتاده است، اما اینکه پیمانکار باید چه تمهیداتی را می‌اندیشید، کارشناسان در حال بررسی هستند.»

 

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.