هند ، پناهگاه جدید فوتبالیست‌های پول‌دوست ایرانی

پرداختی دلاری و امکانات خوب سبب شده تا برخی بازیکنان داخلی تصمیم به ادامه فوتبال شان در لیگ کشور هندوستان بگیرند

چند تیم مطرح هندی که طی سال های گذشته هزینه زیادی در امر فوتبال انجام دادند، با پیشنهادهای دلاری مطلوب به سراغ برخی بازیکنان نه چندان مطرح لیگ ایران رفته اند؛ نفراتی که قطعا در لیگ ایران نمی توانند قراردادهایی با ارزش چند میلیاردی ببندنداما به خاطر نرخ ارز به مقاصد خود در  کشوری مثل هند می رسند.

در سال های گذشته میل به لژیونرشدن نزد بازیکنان ایرانی بسیار بیشتر شده است. مشکلات اقتصادی موجود در کشور و البته پرداختی های دلاری در کشورهایی که حتی فوتبال چندان قدرتمندی هم ندارند سبب شده تا تعداد زیادی از بازیکنان ایرانی ترجیح بدهند به جای حضور در تیم های داخلی به کشورهای نه چندان مطرح بروند.

بازیکنانی نظیر امین منوچهری مهاجم سابق استقلال، خالد شفیعی مدافع سابق تراکتور و سپاهان و ذوب آهن، هادی محمدی مدافع پیشین ذوب آهن و امید سینگ هافبک نفت مسجدسلیمان از جمله نفراتی هستند که پیشنهادهایی از لیگ هند دریافت کردند و احتمال دارد طی روزهای آینده شاهد کوچ آنها به هند باشیم.

از این رو علاوه بر ستاره هایی که به لیگ های اروپایی و فوتبال قطر و سایر کشورهای حاشیه خلیج فارس رفتند، چند سالی است که شاهد حضور برخی نفرات در کشورهایی مانند اندونزی، آذربایجان، گرجستان و… هستیم. کشورهایی که قطعا از نظر سطح فوتبال شرایط خوبی ندارند و لیگ آنها نیز مانند لیگ ایران کیفیتش بالا نیست اما پرداختی دلاری و امکانات سخت افزاری خوب سبب شده تا بازیکنان ایرانی آنها را به حضور در لیگ ایران ترجیح بدهند.

حالا اما که در آستانه لیگ بیستم فوتبال ایران هستیم، به نظر می رسد لیگ کشور هند مامن جدید ستاره های داخلی باشد. لیگی که طی دو سه سال گذشته با هزینه زیاد توانسته برخی ستاره های مطرح فوتبال را هم به عنوان مربی و بازیکن به خود ببیند. در چنین شرایطی طبیعی است که برخی بازیکنان فوتبال ایران هم تصمیم بگیرند در ازای دریافتی دلاری هرچند اندک در بعد بین المللی اما با توجه به نرخ ارز در داخل ایران به این کشور بروند.

در این خصوص شنیده می شود که برخی تیم های لیگ هند مانند بنگال،  کرالا ، گوا و… پیشنهادهایی را به برخی بازیکنان ایرانی داده اند و هیچ بعید نیست در آینده ای نزدیک شاهد حضور این نفرات در هندوستان باشیم. بازیکنانی نظیر امین منوچهری مهاجم سابق استقلال، خالد شفیعی مدافع سابق تراکتور و سپاهان و ذوب آهن، هادی محمدی مدافع پیشین ذوب آهن و امید سینگ هافبک نفت مسجدسلیمان از جمله نفراتی هستند که پیشنهادهایی از لیگ هند دریافت کردند و احتمال دارد طی روزهای آینده شاهد کوچ آنها به هند باشیم.

قطعا لیگ هند نیز از نظر کیفیت فنی با لیگ ایران قابل مقایسه نیست اما با توجه به اینکه پرداختی هایش به صورت منظم و دلاری انجام می شود برای نفرات ایرانی با توجه به قیمت ارز بسیار وسوسه انگیز خواهد بود. ضمن اینکه هندی ها در بحث امکانات سخت افزاری نیز هزینه های زیادی انجام دادند تا بتوانند در آینده یک قطب در فوتبال آسیا شوند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.