عده‌ای به جای خالی کردن خشم خود سر دشمن، به دولت پرخاش می‌کنند

واعظی: رئیس‌جمهوری دستور داده همه اطلاعات خود را در اختیار آقای رئیسی قرار دهیم

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری با انتقاد از حملات به دولت دوازدهم، گفت: «بحث ناکارآمدی دولت را مطرح می‌کنند تا اقدامات ترامپ را کمرنگ کنند؛ مردم متوجه می‌شوند با همه محدودیت‌ها و فشارهای خارجی، دولت چگونه توانست کشور را اداره کند.»

شهروندآنلاین: محمود واعظی درباره ادعای یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبنی بر رها کردن کشور از سوی دولت گفت: «بارها گفته‌ام که دولت در این شرایط بسیار سخت جنگ اقتصادی تلاش زیادی می‌کند تا کشور را اداره کند و کمبودی نباشد. البته گرانی وجود دارد و ما از مردم بارها عذر خواستیم و باز هم عذرخواهی می‌کنیم.»

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری با اشاره به فروش حداقلی نفت و موانع انتقال منابع مالی از بانک‌های کشورهای مختلف، به تلاش دولت برای استفاده از همه امکانات برای رفع کمبودها اشاره کرد و افزود: «در پی این بودیم تحریم‌ها زودتر برداشته شود، چون با برداشته شدن تحریم‌ها، پول‌های ما از کشورهای مختلف آزاد می‌شود و نرخ ارز پایین می‌آید و با پایین آمدن نرخ ارز، قیمت کالاها کاهش می‌یابد و این خواست ما است.»

واعظی درباره حملات مداوم به دولت یادآور شد: «به دو دلیل بحث ناکارآمدی دولت را مطرح می‌کنند، یکی اینکه اقدامات دولت ترامپ و آمریکا به ویژه در سه سال و نیم گذشته را کمرنگ کنند و بسیار متأسف هستم که به جای خالی کردن خشم خود سر دشمن، به دولت پرخاش می‌کنند. دوم عملکرد دولت است. کمی بگذرد مردم متوجه می‌شوند دولت با همه محدودیت‌ها و فشارهای خارجی چگونه توانست هم کشور را اداره کند و هم پروژه‌های بزرگ را به سرانجام برساند.»

او در واکنش به ادعای تحمیل وزیر یا اعضای کابینه از سوی دولت دوازدهم به دولت منتخب گفت: «رئیس‌جمهوری دستور داده است انتقال قدرت آرام داشته باشیم و از طرف دیگر همه اطلاعات خود را در اختیار آقای رئیسی قرار دهیم. می‌خواهیم طوری عمل کنیم وقتی رئیس‌جمهوری منتخب، دولت را تحویل گرفت، به اندازه ما اطلاعات داشته باشد. می‌خواهیم همکاری داشته باشیم، چون سال ۹۲ کسی با ما همکاری نکرد و ما خود در پی این وزیر و آن وزیر می‌رفتیم و اطلاعات می‌گرفتیم.»

واعظی اضافه کرد: «ما این کار را دوستانه و صمیمانه انجام می‌دهیم؛ برای اینکه اطلاعات را منتقل کنیم، آقای رئیسی را در مجموعه خود تعریف می‌کنیم و کسی حق ندارد اطلاعاتی را پنهان کند. اینکه بخواهیم چیزی تحمیل کنیم، اصلا درست نیست، بلکه همه آماده هستیم هر وقت وزرای جدید انتخاب شدند، دولت را با روی خوش تحویل دهیم.»

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری تأکید کرد: «رئیس‌جمهوری و وزرا هیچ کدام نمی‌خواهند هیچ وزیری یا فردی را به دولت منتخب تحمیل کنند، بلکه معتقدیم کسی حق فشار و فضاسازی ندارد و رئیس‌جمهوری منتخب باید با آزادی کامل همکاران و هر فردی را که به او اطمینان دارد، انتخاب کند.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.