با ۶۰۷۰ تخت خالی پیدا کنید

«ICU»ها در استان تهران پُر شد 

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران با اشاره به افزایش بستری‌های ناشی از کرونا در تهران گفت: «ویروس در گردش در تهران عمدتا ویروس کرونای دلتا یا همان واریانت هندی است.»

شهروندآنلاین: دیروز فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه تعداد بستری در استان تهران از مرز ۶۰۰۰ بیمار گذشت، گفت: «در حال حاضر حدود ۸۹درصد جمعیت بالای ۷۰ سال‌مان در استان تهران واکسینه شده‌اند.»

همچنین از امروز  واکسیناسیون نوبت دوم ارایه‌دهندگان خدمات سلامت آغاز می‌شود.

امروز نیز معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران با اشاره به افزایش بستری‌های ناشی از کرونا در تهران گفت: «ویروس در گردش در تهران عمدتا ویروس کرونای دلتا یا همان واریانت هندی است.»

نادر توکلی با اشاره به وضعیت بیماری کرونا در تهران گفت: «در حال حاضر میزان بستری‌های ناشی از ابتلا به کرونا در استان تهران بالا رفته و به طور کلی اکنون در کل استان تهران نزدیک ۶۷۰۰ بیمار بستری هستند. همچنین در حال حاضر روزانه حدود ۱۵۰۰ بستری جدید در تهران داریم.»

«ICU»ها پُر شد 

او با بیان اینکه تعداد بیماران سرپایی هم بسیار بالا رفته است، گفت: «طبق آخرین آمارها در روز گذشته حدود ۸۶۰۰ بیمار سرپایی و ۱۳۰۰ بیمار بستری جدید داشته‌ایم که در حال حاضر ۶۷۰۰ بیمار بستری در بیمارستان‌های استان تهران داریم. آی‌سی‌یوها هم طبیعتا در این شرایط پر است، اما طبیعتا با جابه‌جایی‌ها یا بازکردن آی‌سی‌‌یوهای جدید مدیریت می‌کنیم. در کل ما با تمام بیمارستان‌های استان تهران جلسات آمادگی را برگزار کردیم و بیمارستان‌ها اعلام آمادگی کردند تا ظرفیت تخت‌هایشان را افزایش دهند.

برقراری طرح بستری موقت در کلینیک‌های تخصصی

توکلی افزود: «در عین حال بحث بستری موقت و درمان بیماران در کلینیک‌های تخصصی به این صورت است که بیمارانی که خیلی بدحال نیستند، مراجعه و داروهایشان را دریافت کنند و مجددا به خانه بازگردند، همچنان فعال است.»

دلتا؛ ویروس در گردش در تهران

توکلی درباره ویروس در گردش در استان تهران گفت: «ویروس در گردش در تهران عمدتا ویروس کرونای دلتا یا همان واریانت هندی است. بنابراین بر اساس چیزی که در حال حاضر می‌بینیم ویروس غالب در تهران کرونای دلتاست.

رعایت ۷۰درصدی پروتکل‌ها در تهران

او درباره وضعیت رعایت پروتکل‌ها در تهران و اینکه آیا تهران آرایش شهر قرمز را دارد یا خیر، گفت: «متأسفانه هنوز تهران آرایش شهر قرمز را به خود نگرفته است. در حال حاضر در تهران میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی حدود ۷۰درصد است. البته در حال حاضر خوشبختانه ساعت کار اداری کاهش یافته و از هفت صبح تا ۱.۵ بعد از ظهر است که مقداری کمک می‌کند، دورکاری‌ها هم وجود دارد و یک‌سوم پرسنل در اداراتی که کار خدماتی واجب ندارند، سرکار حضور می‌یابند. اینها اتفاق افتاده و امیدواریم شرایط به‌تدریج بهتر شود.»

او تأکید کرد: «مردم تا حد ممکن باید پروتکل‌ها را رعایت کنند تا به کرونا مبتلا نشوند. تا زمانی هم که واکسیناسیون کامل نشود، اقدام دیگری نمی‌توان انجام داد.»

فعالیت سامانه اعلام بیمارستان‌های با تخت خالی

او درباره وضعیت سامانه ۶۰۷۰ که در پیک چهارم کرونا برای اعلام بیمارستان‌های با تخت خالی راه‌اندازی شده بود، گفت: «سامانه ۶۰۷۰ کاملا فعال است و مردم می‌توانند برای اطلاع از بیمارستان‌هایی که تخت خالی دارند، با آن تماس بگیرند. این سامانه روزانه بالغ بر ۱۵۰ تماس دارد و همه را پاسخ می‌دهد تا مشکلی ایجاد نشود. مردم اگر مشکلی در بستری داشتند، می‌توانند با این سامانه تماس بگیرند.»

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.