آمریکا: آماده‌ایم!

شمارش معکوس برای آغاز هفتمین دور مذاکرات وین

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا تصریح کرد که آمادگی داریم بدون محدودیت زمانی به دور هفتم مذاکرات غیرمستقیم با ایران برگردیم. این ایران است که برای دور هفتم مذاکرات باید تصمیم بگیرد.

شهروندآنلاین: دیروز همزمان با انتشار گزارش سه‌ماهه وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی درباره مذاکرات وین به مجلس شورای اسلامی، سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران از پایان قریب‌الوقوع مذاکرات کمیسیون مشترک برجام خبر داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه  در نشست خبری  اعلام کرد که «وزن موضوعات حل شده خیلی بیشتر از مسائل حل نشده است.»

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد کشورش آماده هفتمین دور مذاکرات وین است و به محض تعیین تاریخ، نماینده ویژه آمریکا و هیأت مربوطه آماده بازگشت به وین هستند.

او در عین حال گفته است: «ما مسیر زیادی را تاکنون طی کرده‌ایم، اما این راه باقیمانده از مسیر، مسیر ساده‌ای نخواهد بود. امیدواریم طرف‌های مقابل بتوانند تصمیمات خود را اتخاذ کنند.»

در همین راستا ند پرایس روز دوشنبه به وقت محلی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره مذاکرات وین و بیست‌ودومین گزارش برجامی محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران گفت: «به محض تعیین تاریخ برای ادامه مذاکرات، راب مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران و تیم او آماده بازگشت به وین برای هفتمین دور مذاکرات هستند.»

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا تصریح کرد که آمادگی داریم بدون محدودیت زمانی به دور هفتم مذاکرات غیرمستقیم با ایران برگردیم. این ایران است که برای دور هفتم مذاکرات باید تصمیم بگیرد.

او اظهار داشت: «آمریکا ضرب‌الاجلی تعیین نکرده، اما آنتونی بلینکن، وزیر خارجه گفته است که تأخیر افتادن در ادامه مذاکرات و پیشرفت ایران در فعالیت‌های هسته‌ای می‌تواند بر تصمیم آمریکا بر بازگشت به توافق هسته‌ای (برجام) سال۲۰۱۵ تأثیرگذار باشد.»

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در عین حال گفت: «همچنان معتقدیم دیپلماسی مؤثرترین روش است برای رسیدن به آنچه پیگیری می‌کنیم.»

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.