اتهام دادستان‌ آمریکا علیه ۴ ایرانی برای ربودن مسیح علی‌نژاد

آدری اشتراوس،: این چهار ایرانی قصد داشتند این روزنامه‌نگار را به زور دستگیر و او را به ایران منتقل کنند

در کیفر خواست وزارت دادگستری آمریکا که به تازگی فاش شده است، مشخص شد دادستان‌ آمریکا ۴ ایرانی را متهم به تلاش برای ربودن یک روزنامه‌نگار ساکن نیویورک (مسیح علی‌نژاد) کرده است.

شهروند آنلاین: به نوشته باشگاه خبرنگاران، دادستان‌ آمریکا چهار ایرانی را متهم به ربودن یک روزنامه‌نگار اهل نیویورک کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت دادگستری آمریکا ادعاهای واهی علیه چهار ایرانی مطرح کرد.

بر این اساس، در کیفرخواست وزارت دادگستری آمریکا که به تازگی فاش شده است، مشخص شد دادستان‌ آمریکا ۴ ایرانی را متهم به تلاش برای ربودن یک روزنامه‌نگار ساکن نیویورک (مسیح علی‌نژاد) کرده است.

وزارت دادگستری آمریکا در پاسخ به سوال خبرنگار رویترز مبنی بر تأیید خبر تلاش برای ربودن این خبرنگار از طرف ایران از اظهارنظر در این مورد خودداری کرد.

آدری اشتراوس، دادستان آمریکا در نیویورک مدعی شد: این چهار ایرانی قصد داشتند این روزنامه‌نگار را به زور دستگیر و او را به ایران منتقل کنند.

اتهامات تازه مقامات آمریکایی علیه شهروندان ایرانی در این کشور در حالی مطرح می‌شود که پیشتر نیز واشینگتن با ادعاهای واهی اقدام به زندانی‌کردن شماری از ایرانیان مقیم این کشور کرده بود. کارشناسان می‌گویند این اقدام آمریکا تلاشی برای زندانی‌کردن شهروندان بی‌گناه ایرانی و سپس تبادل آنها با جاسوسان آمریکایی بازداشت شده در ایران است. واشینگتن در گذشته نیز بارها از این حربه استفاده کرده است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.