وعده جانشین یحیی به پرسپولیسی‌ها برای دربی

مربی پرسپولیس می‌گوید قصدشان این است یک ماه خوب را برای هواداران بسازند

مربی پرسپولیس به جای یحیی گل‌محمدی به نشست خبری رفت و صحبت‌های جالبی را درباره دربی انجام داد.

در روزی که فرهاد مجیدی به نشست خبری نرفت و هیچ‌کدام از دستیارانش هم به مصاحبه مطبوعاتی قبل از دربی نفرستاد، حمید مطهری دستیار یحیی گل‌محمدی روبه‌روی دوربین‌ها قرار گرفت و از مسابقه با استقلال حرف زد.

حمید مطهری صحبت‌های خود درباره دربی را اینگونه آغاز کرد:‌ «انگلیسی‌ها یک ضرب‌المثل دارند که می‌گویند فوتبال مسأله بین مرگ و زندگی است ولی ما نگاه خودمان را داریم که اینطوری نیست و معتقدیم فوتبال قشنگی‌های خاص خودش را دارد و همیشه نگاه‌مان طوری بوده که قابل احترام رفتار کنیم؛ چون در باشگاه بزرگی هستیم و در این باشگاه یاد گرفته‌ایم به رقیب احترام بگذاریم.»

او ادامه داد: «در رابطه با بازی فردا باید این را بگویم که استقلال تیم قابل احترامی برای ما بوده است. همیشه رقابت بوده ولی خوب است که این رقابت جوانمردانه باشد و اتفاقات خوبی بیفتد و هواداران لذت ببرند. تیمی که قهرمان لیگ شده و به فینال آسیا رفته، شما حتم بدانید که تمرکزش روی فوتبال است و به خاطر همین است که قهرمان شدیم. تمرکزمان همیشه روی  فوتبال است و دوست داریم کار خودمان را جلو ببریم. فردا بازی سختی داریم ولی بچه‌هایمان همیشه نشان داده‌اند کارهای بزرگی کرده‌اند. در خیلی از بازی‌ها نفرات کامل نداشته‌ایم ولی تیم‌مان نشان داده که به معنای واقعی یک تیم است و همه سعی می‌کنند جور همدیگر را بکشند.»

بخش بعدی صحبت‌های مربی پرسپولیس با کنایه به تیم حریف بود و با تأکید بر اینکه پرسپولیسی‌ها مشکلات‌شان را تا پس از مسابقه دربی فراموش خواهند کرد، اضافه کرد: «دربی یک بازی ویژه است. اول می‌خواهیم یک بازی قابل احترام انجام دهیم و درنهایت برد را به هواداران تقدیم کنیم. همیشه اتحادمان را حفظ و تمام مشکلات‌مان را برای بازی فردا فراموش می‌کنیم، چون اصلا این حق را نداریم که بخواهیم صحبت کنیم. چون خیلی از هواداران روزشان، ماه‌شان، هفته‌شان با پیروزی ما ساخته می‌شود و زندگی آنها در شرایط بهتری قرار خواهد گرفت.»

او سپس توضیحاتی در مورد جریان فنی بازی با استقلال و اهداف کادر فنی پرسپولیس ارایه کرد: «بنابراین بازی فوق‌العاده سختی خواهد بود. خیلی خوب استقلال را آنالیز کرده‌ایم. امروز هم جلسه آخر آنالیز را داریم. سعی می‌کنیم موارد تاکتیکی را در زمین اجرایی و عملیاتی کنیم. همیشه کادر فنی پرسپولیس به دنبال انجام یک بازی قابل احترام بوده و می‌خواهیم درنهایت تاکتیک خودمان را به تیم حریف دیکته کنیم. می‌خواهیم بازی را کنترل کنیم و به نتیجه برسیم. نمی‌خواهم به نکات فنی ریزتر اشاره کنم؛ فردا خودتان خواهید دید.»

به عنوان اولین سوال از مطهری پرسیده شد که آیا کادر فنی پرسپولیس سورپرایزی برای بازی دربی خواهد داشت یا خیر که او این سوال را مبهم ارزیابی کرد و در واکنش به آن گفت: «متوجه نمی‌شوم که منظورتان چیست. ما همیشه سعی می‌کنیم یک فوتبال خوب، رو به جلو و کلاسیک را ارایه دهیم ولی منظور ایشان را متوجه نمی‌شوم.»

مطهری در ادامه و در واکنش به این سوال که حواشی روزهای اخیر چه تأثیری در جریان بازی خواهد داشت، توضیح داد: «ما که در باشگاه‌های بزرگی کار می‌کنیم، باید بدانیم کجا هستیم. ما باید همیشه از ادبیات خوبی استفاده کنیم ولی متأسفانه بعضی از آقایان از ادبیات سخیفی استفاده می‌کنند و این خوراک بدی به جامعه و جوانان می‌دهد. به نظرم همیشه باید در آرامش کارمان را بکنیم. ما به عنوان مدیر، بازیکن و مربی در این دو باشگاه وظیفه داریم با احترام حرف بزنیم و الگوی خوبی برای جوانان باشیم.»

سوال بعدی از مربی پرسپولیس در مورد غایبان این تیم بود و او در مورد سه بازیکن تیمش صحبت کرد: «ما دو سه بازیکن مصدوم داریم. کمال که قطعا نمی‌رسد. عیسی هم واقعا تکلیفش مشخص نیست. چون مشکل  عیسی از ناحیه همسترینگ است و هر 24 ساعت شرایطش تغییر می‌کند. نمی‌توانم صددرصدی در مورد عیسی حرف بزنم ولی کمال را صددرصد نداریم. سید هم یک مقدار درد دارد که باید دید تا فردا چه می‌شود و تیم پزشکی چه می‌کند.»

صحبت در مورد حضور فغانی سوال بعدی از مطهری بود و او در این مورد گفت: «خب می‌دانید که دربی واقعا بازی بزرگی است. آقای فغانی هم نشان داده که همیشه شجاعت، سرلوحه کارش بوده است. من همیشه گفته‌ام داوران باید شجاعت آقای فغانی را داشته باشند و با همین شجاعت آقای فغانی پیشرفت کرد و فرقی برایش نمی‌کند که چه تیمی بازی می‌کند. اصلا نیازی نیست راجع به این تیم داوری صحبت کنم و امیدوارم قضاوت خوبی داشته باشند.»

از مطهری در رابطه با فشار کار در پرسپولیس نیز پرسیدند و او ضمن طبیعی عنوان کردن فشاری که در باشگاه‌های بزرگ وجود دارد، عنوان کرد: «ببینید شما هرچه در کلاس بالاتری بازی و مربیگری می‌کنید،  فشار بیشتری را تحمل می‌کنید. کسانی برنده هستند که زیر این فشار خم نشوند و این فشار را تحمل کنند. طبیعی است که در پرسپولیس به عنوان بازیکن و مربی فشار زیادی را تحمل می‌کنید ولی باید بتوانید خوب اینها را کنترل کنید. یک نکته را گفتم؛ اینکه تیمی که قهرمان می‌شود، فینال آسیا می‌رود و قهرمان سوپرجام می‌شود، تمرکز کاملش روی فوتبال است. این صحبتم پیامی به اهالی فوتبال است و هیچ چیزی نمی‌تواند تمرکز ما را به‌هم بریزد.»

درنهایت سوال پایانی در رابطه با بازگشت رادو و احتمال حضورش در لیست بازی با استقلال بود و او در این مورد اینطور صحبت کرد: «رادو دیروز رسیده و اولین تمرین را با تیم انجام خواهد داد و بعد کادر فنی در موردش تصمیم خواهد گرفت. رادو باید شرایط ما را درک کند. این یک تعهد دو طرفه است؛ هم بازیکنان به باشگاه و هم باشگاه به بازیکنان. ان‌شاءالله تصمیم خوبی خواهیم گرفت و مشکلی از این بابت نداریم.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.