3 روز بارانی در تهران و ۱۶ استان دیگر

پیش‌بینی بارش باران، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در روزهای آینده

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در برخی مناطق تهران و ۱۶ استان دیگر طی امروز (جمعه ۲۵ تیر) و ۲ روز آینده خبر داد

شهروند آنلاین: طی ۳ روز آینده با توجه به گذر امواج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور، امروز جمعه در برخی مناطق آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، زنجان، کردستان، همدان، قزوین، البرز، تهران، خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال استان‌های کرمانشاه و مرکزی و ارتفاعات سمنان رشد ابر، بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

 صادق ضیاییان، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور با اشاره به آخرین خروجی مدل‌های هواشناسی، اظهار کرد: «از امروز تا یکشنبه در نیمه جنوبی و ارتفاعات مرکزی سیستان و بلوچستان و در برخی مناطق هرمزگان، کرمان و فارس در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود. همین شرایط امروز جمعه در برخی نقاط خراسان جنوبی و یزد و شنبه در یزد، خراسان جنوبی و شرق و شمال بوشهر و یکشنبه در خراسان جنوبی، یزد، بوشهر، کهگیلویه‌وبویراحمد و ارتفاعات چهارمحال‌وبختیاری و دوشنبه در ارتفاعات جنوب کرمان و شمال شرق هرمزگان رخ خواهد داد.»

او افزود: «همین شرایط روز شنبه در برخی مناطق شمال آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، قزوین، البرز، خراسان شمالی، خراسان رضوی، شرق اصفهان، شمال مرکزی و ارتفاعات تهران و سمنان و روز یکشنبه در برخی نقاط اردبیل، استان‌های واقع در سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز مرکزی واقع در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان رخ خواهد داد.»

به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، از امروز تا بعدازظهر شنبه دریای خزر مواج خواهد بود. همچنین از بعدازظهر امروز جمعه و طی روزهای شنبه و یکشنبه نیمه شرقی خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود. از اوایل هفته آینده در سواحل دریای خزر به تدریج روند افزایش دما پیش‌بینی می‌شود.

او این را هم گفت که از اواخر وقت روز یکشنبه سرعت وزش باد در نوار شرقی کشور به‌ویژه در منطقه زابل افزایش می‌یابد و در بعضی ساعات خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان درباره وضعیت جوی تهران طی ۲ روز آینده نیز اظهار کرد: «آسمان تهران فردا شنبه ( ۲۶ تیر ) قسمتی ابری، گاهی نیمه ابری با احتمال وزش باد شدید و بارش پراکنده با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای  ۳۵ درجه سانتیگراد و روز یکشنبه ( ۲۷ تیر ) صاف تا نیمه ابری، گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای  ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.