باران و رعدوبرق در ۱۶ استان تا اواسط هفته آینده

 امروز حداکثر دمای تهران 35 درجه همراه با وزش باد و در برخی ساعات همراه با گردوخاک خواهد بود

سازمان هواشناسی با هشدار نسبت به وزش باد خیلی شدید در برخی استان‌ها از بارش باران و رعدوبرق طی امروز تا اواسط هفته آینده در ۱۶ استان خبر داد

شهروند آنلاین: بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در برخی مناطق گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان،‌ارتفاعات قزوین، البرز، تهران و سمنان رگبار، وزش باد شدید موقتی، رعدوبرق و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک پیش‌بینی شده است.

فردا و روز یکشنبه در استان‌های گیلان، مازندران، اردبیل، برخی مناطق آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، گلستان، کردستان، زنجان، جنوب کرمان، شرق فارس، شمال و شرق هرمزگان، جنوب سیستان‌وبلوچستان، ارتفاعات قزوین، البرز، تهران و سمنان رگبار، وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق پیش‌بینی شده است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته آینده در بخش‌هایی از شمال غرب کشور، استان‌های ساحلی دریای خزر، ارتفاعات البرز مرکزی، جنوب کرمان، شمال و شرق هرمزگان و جنوب سیستان‌وبلوچستان رگبار، وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

از امروز تا سه‌شنبه در نوار شرقی کشور به‌ویژه منطقه زابل و شرق خراسان جنوبی وزش باد شدید و خیز گردوخاک پیش‌بینی می‌شود. در این مدت به‌ویژه امروز و فردا در سمنان،‌شرق، شمال شرق، جنوب شرق و بخش‌هایی از مرکز کشور سرعت وزش باد در برخی ساعات افزایش می‌یابد که خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا در این مناطق دور از انتظار نیست.

همچنین طی 5 روز آینده دریای عمان به‌ویژه مناطق شرقی دریا مواج پیش‌بینی شده است.

امروز حداکثر دمای تهران 35 درجه همراه با وزش باد و در برخی ساعات همراه با گردوخاک خواهد بود.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.