خداحافظی تلخ والیبال ایران با المپیک توکیو

تیم ملی والیبال با شکست مقابل ژاپن از دور رقابت‌‌ها کنار رفت

تیم ملی والیبال ایران 3 بر 2 از ژاپن شکست خورد تا خداحافظی ناباورانه‌ای با رقابت‌های المپیک توکیو داشته باشد.

شهروندآنلاین: والیبال ایران، تیم پرامید کاروان در المپیک توکیو نتوانست به مراحل نهایی برسد و با یک شکست عجیب ژاپن را ترک خواهد کرد.

تیم ملی والیبال ایران در شرایطی که استارت امیدوارکننده‌ای در المپیک توکیو داشت و توانست در گام اول لهستان مدعی را از پیش‌رو بردارد و در گام دوم ونزوئلا را به راحتی شکست دهد، در ادامه دو شکست مقابل کانادا و ایتالیا را متحمل شد تا کارش برای صعود به دور یک‌چهارم نهایی سخت شود.

تیم ملی والیبال ایران در پنجمین مسابقه خود در رقابت‌های المپیک توکیو از ساعت 15 و 10دقیقه در سالن آریاکه آرنا مقابل ژاپنِ میزبان قرار گرفت که این مسابقه با نتیجه 3 بر 2 و با امتیازهای 25 بر 21، 20 بر 25، 29 بر 31 و 25 بر 22 و 15 بر 13  به سود ژاپن خاتمه پیدا کرد.

در ست اول این مسابقه تیم ملی ژاپن بازی خوبی را از خود به نمایش گذاشت. هر دو تیم تا امتیازهای پایانی نزدیک به هم بودند، اما شاگردان ناکاگائیچی با استفاده از توپ‌های برگشتی توانستند ست اول را با نتیجه 25 بر 21 به سود خود تمام کند.

ست دوم ورق به سود ایران برگشت. شاگردان آلکنو با حضور جواد کریمی و صابر کاظمی توانستند روند بازی را به سود ایران کنند تا این ست در نهایت با نتیجه 25 بر 20 به سود ایران تمام شود.

در ادامه و در ست سوم هر دو تیم جنگنده و با تمام قوا به کار خود ادامه دادند. کریمی و کاظمی در ترکیب ایران ماندند و در ماراتنی تماشایی ست سوم با نتیجه 31 بر 29 به سود شاگردان آلکنو تمام شد.

در ست چهارم ژاپنی‌ها شروع بهتری داشتند و توانستند 5 امتیاز از ایران پیش بیفتند. در ادامه معروف و غفور به ترکیب ایران برگشتند و اختلاف امتیاز به عدد 2 رسید. این ست در نهایت با نتیجه 25 بر 22 به سود ژاپن خاتمه پیدا کرد تا بازی به ست پنجم کشیده شود.

ست پایانی این مسابقه با نتیجه 15 بر 13 به سود ژاپنی‌های میزبان تمام شد تا به این ترتیب پرونده حضور شاگردان آلکنو در این دوره از مسابقات المپیک با حذف از مرحله گروهی بسته شود و شاگردان ناکاگائیچی خود را در مرحله یک‌چهارم نهایی مسابقات ببینند.

حذف زودهنگام ستاره‌های والیبال ایران در شرایطی رخ داد که فدراسیون با شعار و رویای کسب مدال در المپیک آلکنو را به ایران آورده بود، اما تیم ملی حتی نتوانست نتیجه 4سال قبل خود را هم تکرار کند و وداعی ناباورانه و تلخ را با مسابقات المپیک داشت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.