طلسم 10روزه توکیو به دست ساروی شکست

محمدهادی ساروی با شکست رقیب فنلاندی خود در دیدار رده‌بندی به مدال برنز کشتی فرنگی المپیک توکیو رسید

بعد از 10روز دوری از سکوی المپیک، بالاخره با درخشش یک فرنگی کار، کاروان ایران توانست دومین مدال خود را در توکیو به ارمغان بیاورد.

یکی از ستاره‌های کشتی فرنگی در توکیو از همان مبارزه اول محمدهادی ساروی بود. این فرنگی‌کار وزن 97 کیلوگرم دیروز در دور اول در مصاف با آدم بودجملین از الجزایر با نتیجه 9 بر صفر به پیروزی رسید تا از همان ابتدا نشان دهد که جزو مدعیان کسب مدال در المپیک است.

هادی ساروی دیروز در مرحله یک‌چهارم نهایی با نتیجه 6 بر صفر کریل میلوف از بلغارستان را شکست داد و به مرحله نیمه‌نهایی راه پیدا کرد، اما او پای فینال به سد محکم آرتور الکسانیان قهرمان جهان و المپیک از ارمنستان برخورد کرد و در یک کشتی پرحرف و حدیث 4 بر یک شکست خورد و به دیدار رده‌بندی رفت.

بعد از شکست دیروز میرزازاده و امروز گرایی در دیدارهای رده‌بندی، همه منتظر شکستن طلسم تیم محمد بنا در توکیو بودند. محمدهادی ساروی که با روحیه روی تشک رفته بود، در تایم اول یک اخطار از داوران گرفت و یک امتیاز هم به حریف او اهدا شد. او در ادامه این کشتی و در تایم دوم مقابل آروی ساوولاینن از فنلاند غوغایی به پا کرد و توانست برابر این رقیب پرانرژی و قدرتمند امتیازات فوق‌العاده‌ای بگیرد.

ساروی آنقدر زیبا و باهوش روی حملات حریف امتیاز گرفت و کمرگیری کرد، تا کشتی‌گیر فنلاندی را در خاک بنشاند که دوبار تا آستانه ضربه فنی هم پیش رفت. در نهایت ساروی 9 بر 2 این کشتی پر افت‌وخیز را برنده شد تا بالاخره بعد از 10روز کاروان ایران صاحب مدال شود.

این مدال برنز ساروی در وزن 97 کیلوگرم، اولین مدال کشتی فرنگی ایران در توکیو بود؛ اگرچه برای فردا هم محمدرضا گرایی نقره خود را قطعی کرده و باید در فینال برای کسب مدال طلا بجنگد.

ساروی بعد از کسب مدال برنز می‌گوید: «مسابقه خوبی بود و خدا را شکر توانستم مدال برنز بگیرم، هرچند که من برای کسب مدال طلا به این مسابقات آمده بودم. دوست داشتم دست پر به ایران برگردم. از همه مردم کشورم که در این شرایط سخت من را دعا کردند، تشکر می‌کنم. امیدوارم با این مدال برنز دل مردم کشورم را شاد کرده باشم.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.