کسری منابع صندوق بازنشستگی کشوری چگونه برطرف شد؟

پرداخت حقوق بازنشستگان با استفاده از وام بانکی

براساس گزارش دیوان محاسبات، صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأامین اجتماعی در دوماه ابتدایی امسال برای تأمین منابع مالی از جمله پرداخت حقوق بازنشستگان به ترتیب از تنخواه گردان خزانه و تسهیلات کوتاه‌مدت بانکی استفاده کرده‌اند.

شهروند آنلاین: به دلیل عدم تحقق منابع موضوع بند «و» تبصره (۲) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ و کسری منابع صندوق بازنشستگی کشوری از یک‌سو و به منظور پرداخت حقوق بازنشستگان و موظفین از سوی دیگر، مبلغ ۵۶.۹۸۹.۰۰۰ میلیون ریال تنخواه‌گردان از طرف خزانه به صندوق بازنشستگی کشوری پرداخت گردیده است.

براساس گزارش دیوان محاسبات، به دلیل کسری منابع صندوق بازنشستگی کشوری، تا زمان تحریر این گزارش (نیمه تیرماه) مبلغ ۳.۸۶۰.۲۰۲ میلیون ریال کسورات مرتبط با اقساط بازنشستگان به حساب دستگاه‌های اجرایی ذیربط واریز نگردیده است.

براساس این گزارش، سازمان تأمین اجتماعی در دوماهه ابتدای سال بابت تأمین منابع مالی سازمان اقدام به اخذ تسهیلات کوتاه‌مدت بانکی نموده است.

در اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۰ با اجرای فاز دوم متناسب‌سازی حدود ۸۹درصد از بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری، حدود ۷۴درصد از بازنشستگان صندوق بازنشستگی فولاد و همچنین در حدود ۴۰.۳۸درصد از مستمری‌بگیران و بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی در طبقه ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون ریال قرار گرفته‌اند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.