ممنوعیت های محرمی

وزیر کشور اعلام کرد

وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا گفت: برگزاری مراسم عزاداری در اماکن سربسته ممنوع است.

شهروند آنلاین: عبدالرضا رحمانی‌فضلی در نوزدهمین نشست این قرارگاه که امروز با حضور نمایندگان دستگاه‌ها در محل وزارت کشور برگزار شد، گفت: «در جلسه امروز قرارگاه، در اجرای دستور رئیس‌جمهوری محترم، جمع‌بندی که در سطح استان‌ها از سوی استانداران و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی و همچنین دستگاه‌های مختلف از عملکردشان ظرف یک‌و‌نیم سال اخیر، ارایه شده است، مطرح و تبادل نظر شد. همه  این موارد در جلسه شنبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا طرح و مورد بررسی قرار می‌گیرد.»
او با اشاره به اینکه مهم‌ترین مسأله در مهار بیماری کرونا، رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی است، گفت: «در جلسه امروز تأکید همه مسئولان و نمایندگان دستگاه‌ها بر این بود که با جدیت بیشتری مسأله رعایت پروتکل‌های بهداشتی مورد توجه قرار گیرد.»

نکات مهم سخنان او چنین است:

پیشنهاد افزایش جرایم به ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا داده می‌شود و همچنین تسریع در فرآیند اعمال جرایم به نیروی انتظامی و دستگاه‌های مربوطه ابلاغ شد.

با توجه به طرح مجدد موضوع در جلسه دیروز در محضر رئیس‌جمهوری محترم کشور، مقدمات، تهمیدات و شرایط مرتبط برای مؤثرشدن امر تعطیلات، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت تا پس از ارایه به ایشان، در جلسه ستاد تصمیم‌گیری شود.

نمایندگان وزارت بهداشت اطمینان دادند که موضوع سرم و مسأله کمبود برخی دیگر از داروها حل شده است.

در برخی جاها که  مسأله کمبود تجهیزات تخت در بیمارستان داشتیم که البته خیلی زیاد نبوده، تصریح شد که هرچه سریع‌تر حل شود.

متأسفانه گزارش‌هایی نامناسب از عدم رعایت پروتکل‌ها در برخی از مراسم‌های هیأت‌ها واصل شده است.

ضمن تشکر از همه کسانی که در این مناسبت و مناسک مذهبی رعایت کامل پروتکل‌ها را انجام می‌دهند اما باید توجه داشت عدم انجام رعایت پروتکل‌های بهداشتی به‌ویژه در اماکن سرپوشیده، مسأله کنترل بیماری را در کشور دچار اشکال می‌کند.

با توجه به شرایط جدید، طبق پیشنهاد جدیدی که وزارت بهداشت در جلسه امروز ارایه دادند، مصوب شد که در اماکن سربسته مراسم از امشب برگزار نشود و همچنین «دسته روی» در خیابان‌ها قطعا ممنوع است و این موضوع به نماینده سازمان تبلیغات اسلامی جهت اجرای دقیق ابلاغ شد.

مسئول نظارت و اجرای این تصمیم، سازمان تبلیغات و وزارت بهداشت است.

برخی از مجالس در داخل خانه‌ها برگزار می‌شود. خواهش ما این است که مراعات این موضوعات انجام شود.

هر کاری را که انجام دهیم، اگر هماهنگی و همدلی مردم مثل موج‌های قبلی نباشد؛ امکان موفقیت نیست.

مسائل و طرح‌هایی که امروز در جلسه مطرح شد، آنهایی را که لازم است در ستاد دوباره مطرح شود، به ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ارسال می‌شود و مصوباتی که از اختیارات قرارگاه است، از امروز اجرایی می‌شود.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.