اقدام فوری هلال‌احمر برای کنترل همه‌گیری کرونا

۱۹ مصوبه فوری کرونایی در نشست اضطراری جمعیت هلال احمر برای کنترل کووید-۱۹

جمعیت هلال‌احمر در پیگیری فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری، قرارگاه عملیاتی اجرای فوری برای کنترل همه‌گیری کرونارا در دو سطح ستادی و استانی تشکیل می‌دهد. بر این اساس معاونت‌ها، سازمان‌ها و شعب هلال‌احمر در همه استان‌های کشور برای کنترل همه‌گیری کرونا باید اقدامات فوری انجام دهند.

نشست اضطراری با حضور رئیس، دبیرکل، معاونان، روسای سازمان‌ها و سایر بخش‌های مرتبط جمعیت هلال‌احمر برگزار شد؛ 19 مصوبه جهت اجرای فوری برای کنترل همه‌گیری کرونا به تصویب رسید و به بخش‌های مختلف جمعیت هلال‌احمر و ادارات استانی آن ابلاغ شد.

تشکیل سریع قرارگاه عملیاتی کرونا در دو سطح ستادی و استانی، ایجاد بیمارستان‌های صحرایی هلال‌احمر در مجاورت مراکز درمانی، توسعه بانک امانات تجهیزات پزشکی با حمایت خیرین مردمی فعال در سازمان داوطلبان، بهره‌گیری از مراکز واکسیناسیون حجاج این جمعیت و تیم‌های بهداشت و درمان اضطراری برای تسریع در تزریق عمومی واکسن از جمله این تصمیمات است.

نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در مراسم مذهبی

در این جلسه همچنین مقرر شد با توجه به فرارسیدن ایام سوگواری ماه محرم، سازمان جوانان نظارت بیشتری بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در مراسم مذهبی داشته باشد و محتواهای آموزشی و بروشورهای پیشگیری از کرونا در تمامی مکان‌های عمومی کشور و فضای مجازی منتشر شود.

همچنین ۳۰۰میلیارد ریال برای تأمین اعتبار کمک‌هزینه بیماران کرونایی تخصیص یافت و مقرر شد بسته‌های معیشتی و حمایتی برای توزیع مناطق محروم و کم‌برخوردار کشور تهیه شود. درباره تسریع در واکسیناسیون عمومی فراخوانی برای اعضای کانون‌های دانشجویی هلال‌احمر در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور داده شود تا از ظرفیت‌ آنها در اجرای طرح‌های واکسیناسیون استفاده بیشتری شود.

علاوه بر این، تجهیز و آماده‌سازی کلینیک‌های درمانی و توانبخشی در سطح کشور به عنوان مراکز واکسیناسیون با همکاری دانشگاه علوم پزشکی انجام می‌شود و در صورت نیاز به تأمین فضاهای بیشتری برای اجرای واکسیناسیون عمومی از سالن‌های چندمنظوره در مراکز استان‌ها و شعب هلال‌احمر استفاده می‌شود.

تکمیل و شارژ موجودی بسته‌های بهداشتی

هم‌اکنون طرح غربالگری کرونا برای مسافران ورودی از مبادی مرزی کشور توسط جمعیت هلال‌احمر در حال انجام است. در این جلسه مقرر شد این فعالیت امدادی در مرزهای زمینی، هوایی و دریایی به منظور هدایت یا قرنطینه مبتلایان به کووید-۱۹ افزایش یابد. شرکت‌های بازرگانی و تشکیلات پزشکی هلال‌احمر برای افزایش واردات واکسن خارجی کرونا و تأمین و توزیع داروهای مورد نیاز برای کمک به درمان مبتلایان حداکثر ظرفیت خود را با همکاری سازمان غذا و دارو در امر واردات این اقلام به کار گیرند و شرکت‌های تولیدی سرنگ و تجهیزات پزشکی جمعیت هلال‌احمر با افزایش ساعات کاری و تأمین نیروی انسانی بیشتر میزان تولیدات خود را افزایش دهند.

تکمیل و شارژ موجودی بسته‌های بهداشتی در انبارهای امدادی و همچنین استفاده از ظرفیت‌های بین‌المللی جمعیت هلال‌احمر در خصوص تأمین تجهیزات تنفسی و انواع کپسول‌های اکسیژن و دستگاه‌های اکسیژن‌ساز در عملیات درمان و پیشگیری از کرونا به کار گیرند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.