۴ محور محدودیت‌های کرونایی در تعطیلات شش روزه

فقط گروه شغلی یک که شامل ۲۲ شغل هستند می‌توانند خدمات ارایه دهند

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا 4 محور محدودیت‌های کرونایی را در تعطیلات پیش‌ رو تشریح کرد.

شهروندآنلاین: دکتر علیرضا رئیسی درباره محورهای محدودیت‌های کرونایی در تعطیلات شش روزه پیش‌ رو که از بیست‌وپنجم مرداد آغاز می‌شود و تا سی‌ام مرداد ادامه دارد، گفت: «همیشه درباره محدودیت‌ها چهار محور داشتیم؛ محور اول در زمینه ادارات دولتی بود که همواره تأکید می‌شد با یک‌سوم نیرو فعال باشند، اما در حال حاضر اعلام کردیم که همه ادارات دولتی به جز اداراتی که برای ارایه خدمت به مردم ضروری هستند، تعطیل باشند. در عین حال اعلام کردیم که بانک‌ها، موسسات مالی و اعتباری، بورس و … هم تعطیل هستند. بنابراین فقط اداراتی که خدمات‌شان ضروری است آن هم با یک‌سوم نیرو فعال هستند.»
او افزود: «محور دوم درباره اصناف است که اعلام کردیم که فقط گروه شغلی یک که شامل ۲۲ شغل هستند می‌توانند خدمات ارایه دهند و سایر اصناف تعطیل هستند که از فردا اجرا می‌شود.»
رئیسی ادامه داد: «سومین محور محدودیت‌ها در زمینه مراکز فرهنگی، مذهبی و ورزشی اعم از سینما، تئاتر، ورزشگاه‌ها و غیره بود که تعطیل هستند. از طرفی بحث برگزاری نماز، عزاداری و دسته‌روی در فضای بسته ممنوع شد.»
رئیسی گفت: «محور چهارم نیز در زمینه ترددها بود. همیشه محدودیت در ترددها به صورت ایجاد محدودیت و جریمه یک میلیون تومانی مطرح می‌شد، اما امروز از ساعت ۱۲ ممنوعیت تردد برقرار است و اگر کسی تردد کند، تخلف کرده و باید با او برخورد شود اعم از اینکه ماشینش توقیف شود یا برگردانده شود.»
او گفت: «در عین حال وزارت راه و ناجا هم قرار شد همکاری کنند و حتی جاده‌های فرعی را هم تا حد امکان مسدود کنند. در عین حال اگر کسی در این ایام به دلیل تردد جریمه شود، اگر ظرف یک ماه جریمه اش را پرداخت نکند، جریمه به صورت دوبل برایش محاسبه می‌شود.»

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.