تست کرونا تحت پوشش بیمه‌ها

استاندار تهران از تحت پوشش قرارگرفتن تست کرونا توسط سازمان‌های بیمه‌گر خبر داد

تست‌های PCR تحت پوشش بیمه قرار گرفته که نگرانی‌ها برای بار مالی ناشی از این کار از دوش دانشگاه‌های علوم پزشکی برداشته خواهد شد.

شهروند آنلاین: انوشیروان محسنی‌بندپی در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران تأکید کرد: «آمار و ارقام نشان داد بعد از ۹ هفته، تعداد بیماران سرپایی به لطف خداوند و رعایت پروتکل‌ها با کاهش مواجه شده است. تست‌های PCR تحت پوشش بیمه قرار گرفته که نگرانی‌ها برای بار مالی ناشی از این کار از دوش دانشگاه‌های علوم پزشکی برداشته خواهد شد، چراکه فردی که برای نداشتن منابع مالی، از انجام تست سرباز می‌زد، بسیار خطرناک بود. لذا امروز باید افراد را ترغیب کنیم که هرکس علایم دارد، تست بدهد تا بدین ترتیب نسبت به شناسایی به موقع افراد اقدام شود.»

او با تأکید بر اینکه سوش جدید لامبدا قدرت و بیماری‌زایی و سرایت بیشتری دارد، افزود: «از فرمانداران درخواست می‌کنم ستاد مقابله با کرونای شهرستان‌ها را با ساختار صحیح شکل بدهند تا نسبت به مهار بیماری و کاهش سرایت اقدام کنیم. از سوی دیگر باید نسبت به شناسایی سوله‌های نزدیک به بیمارستان‌ها همانند آنچه در بهارستان و اسلامشهر شکل گرفته است، اقدام شود. آماده بودن و تمهید موثر ما را از نگرانی و دلهره درمی‌آورد. قطعا حفظ سلامتی آحاد جامعه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. امیدواریم پیک بعدی وجود نداشته باشد اما اگر هم آمد، باید آمادگی لازم را داشته باشیم.»

 

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.