هلال احمر؛ منشأ خدمات ارزشمند در دوران جنگ

مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس برگزار شد

دکتر کریم همتی، رییس جمعیت، در مراسمی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، از تعدادی از کارکنان هلال احمر که در دوران دفاع مقدس خدمات رسانی کردند، قدردانی کرد.

دکتر کریم همتی، در مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس گفت: جمعیت هلال احمر مثل همه ارکان کشور در زمان دفاع مقدس منشا خدمات خوب و ارزشمندی بود و امروز، پس از سی و یک سال از پایان جنگ، جمعیت هلال احمر کماکان پر شور و پر تلاش در کنار مردم است. رییس جمعیت هلال احمر در ادامه گفت: در همان ایامی که جنگ شروع شد، جمعیت هلال احمر و امدادگران در صف مقدم خدمت رسانی بودند اما نه با سلاح جنگی و نه به عنوان شلیک کننده بلکه به عنوان کمک کننده به افرادی که در این جنگ نابرابر آسیب می دیدند.

حضور 70 هزار امدادگر هلال احمر در جبهه ها

وی با بیان این که هلال احمر در کنار خدمات شایسته ای که انجام داد، 70 هزار امدادگر به جبهه های جنگ اعزام کرد و توانست منشا خدمات ارزشمندی شود، افزود: همه ادوات و ماشین آلات هلال احمر در جنگ مورد استفاده قرار گرفت و امدادگران نیز در عملیات های متعدد توانستند کارهای بزرگی را در پشت جبهه و در خط مقدم جبهه هم پای رزمندگان انجام دهند. علاوه بر آن بیش از 3600 ساعت عملیات امدادی توسط سه فروند بالگرد هلال احمر با موفقیت به انجام رسید.

ماهیت بشردوستانه فعالیت های هلال احمر

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: در کنار این فداکاری ها و حضور در جبهه های جنگ، جمعیت هلال احمر شهدای گرانقدری را تقدیم مردم کرد. همچنین آزادگان سرافراز و جانبازانی که اکنون در محضرشان هستیم همگام با رزمندگان اسلام در نبرد با دشمن جان فشانی کردند، امروز نیز در کنار مردم هستند و به تناسب شرایط، در جاهایی که نیاز به حضور جمعیت هلال احمر است به مردم کمک می کنند.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: در بحران اخیر شیوع کرونا ویروس نیز، جمعیت هلال احمر با انبوه امدادگران، جوانان و داوطلبان خود در کنار مردم بود و شهدایی را نیز تقدیم این راه مقدس کرد.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم از 16 نفر از کارکنان جمعیت هلال احمر که در جبهه های جنگ تحمیلی خدمت رسانی کردند با اهداء لوح سپاس تقدیر و قدردانی شد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.