حریق عمدی تالاب انزلی

متهمان آتش سوزی تالاب انزلی به پنج نفر رسید

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان ضمن عمدی دانستن آتش سوزی انزلی، گفت: در ارتباط با آتش‌سوزی تالاب انزلی یک نفر بازداشت شد و چهار نفر تحت نظر هستند.

شهروند آنلاین:  سید مهدی فلاح میری، دادستان عمومی و انقلاب مرکز گیلان در حاشیه بازدید از عملیات اطفای حریق تالاب انزلی اظهار داشت: آنچه مشخص است این پدیده در گذشته نیز سابقه داشته و با توجه به خشکسالی امسال و کمبود باران این آتش سوزی تشدید شد.

وی  افزود: مدیریت بحران استان در این منطقه مستقر شده و از برخی امکانات استانی و کشوری برای اطفاء حریق استفاده شده است.

طبق گزارش مسئولان و کارشناسان حریق عمدی اعلام شده است و مختصات اراضی آتش گرفته شده مشخص و با افراد سودجویی که این اراضی را تحت تصرف در آوردند برخورد خواهد شد

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان ادامه داد: برای آتش سوزی تالاب پرونده‌ای با اولویت تشکیل و اطلاعات لازم به مراجع قضایی ارسال شده است و عوامل انسانی آن نیز شناسایی شده اند.

فلاح میری افزود: طبق گزارش مسئولان و کارشناسان حریق عمدی اعلام شده است و مختصات اراضی آتش گرفته شده مشخص و با افراد سودجویی که این اراضی را تحت تصرف در آوردند برخورد خواهد شد.

وی اظهار داشت: به موجب قانون اساسی ماده ۶۷۵ مصوب ۱۳۷۵ حریق عمدی اراضی جرم بوده و افرادی که به قصد محاربه و برهم زدن نظم جامعه اقدام به این کار کنند قانونگذار مجازات اعدام در نظر گرفته است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان تاکید کرد: طبق قانون هوای پاک کسانی که عمداً نیزارها را آتش زده و دود ناشی از آتش موجب آلودگی هوای پاک شود قانونگذار برای مرتکب، بزه در نظر گرفته است.

آتش سوزی در نیزارهای منطقه چراغ پشتان انزلی که از هشتم شهریور آغاز شد و پس از سه روز هفت هکتار از این اراضی در شعله های آتش سوخت و دستگاههای خدمات رسان در حال مهار آتش هستند.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.