عراق-ایران؛ به امید خیز بلند برای صعود

تیم‌ملی فوتبال ایران به فاصله چند ماه برای دومین‌بار رودرروی عراق قرار می‌گیرد

در شرایطی که اسکوچیچ به نیمکت بازگشته و هدایت تیمش را از کنار خط در دست دارد، ایران برای کسب دومین برد متوالی در مسیر جام جهانی به مصاف عراق می‌رود.  

تیم‌ملی فوتبال ایران در دومین دیدار خود در انتخابی جام جهانی به مصاف تیم‌ملی عراق می‌رود. این دیدار به علت ممنوعیت عراقی‌ها از میزبانی در خانه به علت مسائل امنیتی و بهداشتی، به کشور قطر و ورزشگاه خلیفه (از ورزشگاه‌های میزبان جام جهانی) منتقل شده است.

دو تیم روز سه‌شنبه از ساعت 22 و 30 دقیقه شانزدهم شهریور در دومین دیدار خود در این مسابقات، برای دومین سه امتیاز تقابل خواهند کرد. تا قبل از این دیدار ایران با کسب سه امتیاز دیدار با سوریه در تهران، به صدر جدول گروه A راه یافت ولی عراق هم با وجود کسب یک امتیاز، موفق به متوقف‌کردن کره‌ جنوبی در خانه این تیم شد که برای بهترین تیم‌های آسیا هم بسیار خوب و موفقیت آمیز است.

تیم‌ملی علاوه بر برتری روحی از حیث امتیازی شرایط جسمانی بهتری هم دارد؛ چرا که برخلاف عراق که باید سفری حدودا ده ساعته را برای بازگشت به قطر انجام دهد و در روزهای پیش رو با اختلاف ساعت میان کره جنوبی و سوریه که چیزی در حدود ۶ ساعت جبران کنند

با این حال، برای این بازی تیم‌ملی علاوه بر برتری روحی از حیث امتیازی شرایط جسمانی بهتری هم دارد؛ چرا که برخلاف عراق که باید سفری حدودا ده ساعته را برای بازگشت به قطر انجام دهد و در روزهای پیش رو با اختلاف ساعت میان کره جنوبی و سوریه که چیزی در حدود ۶ ساعت جبران کنند.

این در حالی است که شاگردان اسکوچیچ برای برگزاری این دیدار، پس از استراحت بعد از بازی با سوریه، در پروازی دو ساعته از تهران راهی دوحه شدند و به علت نزدیکی دو کشور هیچ مشکلی از بابت طولانی‌شدن سفر و تغییر ساعت نداشتند و به راحتی راهی هتل‌های خود شدند.

این برتری ایران از حیث شرایط زمانی و مسافرتی نسبت به عراق با توجه به اینکه تیم میزبان قادر به برگزاری بازی خود در خانه نیست، یک امتیاز مثبت برای تیم ملی است؛ زیرا عراق مجبور است برای زنده نگه‌داشتن امیدهای خود، در این دیدار که روی کاغذ خانگی است، دست از بازی تدافعی خود بردارد و همین موضوع به تیم‌ملی فرصت نفوذ و خلق موقعیت بیشتر برای ضربه‌زدن به عراق را می‌دهد.

البته تیم‌ملی در مرحله قبلی انتخابی جام جهانی، برابر عراقی که خیالش از صعود راحت شده بود و در لاک دفاعی قرار داشت به پیروزی رسید و نشان داد خط حمله یوزها با توجه به حضور بازیکنان باکیفیت و لژیونر توانمندی گشودن دروازه هر تیمی را دارد ولی این برتری به علت به هم خوردن آرایش همیشگی تیم‌ملی و غیبت سردار آزمون در مقابل سوریه دیده نشد.

حالا به فاصله چند ماه دوباره در مرحله بعدی مقدماتی جام جهانی که حکم صعود تیم‌ها را تعیین می‌کند، دو تیم باید بار دیگر برابر هم قرار بگیرند. سردار آزمون هم به ترکیب بازگشته و با حضورش در کنار مهدی طارمی می‌تواند امیدهای گلزنی را برای ایران افزایش دهد.

دراگان اسکوچیچ هم بعد از یک بازی غیبت روی نیمکت تیم‌ملی به خاطر ابتلا به کرونا، با تست منفی به شاگردانش در قطر اضافه شده و می‌تواند از کنار خط هدایت ملی‌پوشان را در دست داشته باشد. برد برابر عراق و شش امتیازی‌شدن ایران در این گروه می‌تواند خیز بلندی به سوی گرفتن بلیت جام جهانی 2022 باشد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.