کلینیک مغز و اعصاب هلال‌احمر افتتاح شد

ارایه خدمات توانبخشی و کمک‌هزینه درمان به نیازمندان در 500 شعبه هلال‌احمر

کلینیک مغز و اعصاب هلال‌احمر صبح امروز با حضور رئیس، دبیرکل و سایر مسئولان هلال‌احمر و همچنین خیرین نیک‌اندیش و همکار با این جمعیت در معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی هلال افتتاح شد.

دکتر کریم همتی در آیین افتتاح کلینیک مغز و اعصاب جمعیت با مشارکت خیرین و نیک‌اندیشان و در معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت گفت: «هلال‌احمر از سال 1301 تاکنون همواره در کنار مردم شریف و گرانقدر کشور بوده است. در حدود 19ماهی که در هلال‌احمر در حال خدمت هستیم، فعالیت‌ها و خدمات خوبی با محوریت خدمت‌رسانی به مردم انجام شده اما بخش برجسته خدمات هلال‌احمر در حوزه داوطلبان بوده که به ما انرژی و توان می‌دهد تا همچنان در کنار مردم باشیم و خدمت کنیم.»

هلال‌احمر در خط مقدم خدمت به مردم در شرایط بحرانی

همتی با تأکید بر اینکه جمعیت هلال‌احمر همیشه برای کمک به مردم در شرایط بحرانی آماده بوده است، افزود: «امروز و به‌خصوص در دوران شیوع ویروس کرونا، بخش فعالیت‌های اجتماعی هلال‌احمر بسیار برجسته شده که علت اصلی آن، حضور خیرین، داوطلبان و همراهان هلال‌احمر است که زمان و مکان نمی‌شناسند و آنچه در توان دارند، در خدمت مردم قرار می‌دهند.»

او ادامه داد: «تمام تلاش معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر در 2سال گذشته این بوده که محل‌های خدمت به هموطنان را به کل کشور و تمام استان‌ها گسترش دهد. در برخی استان‌ها بعد از ۴۰سال داروخانه هلال‌احمر مجوز گرفت و راه‌اندازی شد. در این مدت، راه‌اندازی مراکز توانبخشی ارتز و پروتز هلال‌احمر هم با تمرکز بر مناطق محروم در دستور کار قرار گرفت. در کرمان، سیستان، ایلام و…؛ گیرندگان خدمات هلال‌احمر در محیط، افراد نیازمند و بی‌بضاعت هستند و مراکز توانبخشی جمعیت به کل کشور تسری پیدا کرده است.»

رشد 30 برابری اعتبارات هلال‌احمر در زمینه کمک‌هزینه درمان نیازمندان

رئیس جمعیت هلال‌احمر همچنین با اشاره به رشد اعتبارات این جمعیت در زمینه تأمین هزینه درمان نیازمندان نیز، گفت: «هلال‌احمر در سال 1400 کار بزرگی با کمک نمایندگان مجلس شورای اسلامی انجام داد. امسال اعتبار کمک‌های درمانی و معیشتی به محرومان، ۳۰ برابر رشد کرد و از 10میلیارد تومان به 300میلیارد تومان افزایش یافت. قبلا بخش‌های حمایتی هلال‌احمر، منحصرا در مراکز استان‌ها بوده و تعداد شعب بسیار محدود بود اما امروز در حدود ۵۰۰ شعبه هلال‌احمر در سراسر کشور، خودمان سراغ مردم می‌رویم تا خدمات و هزینه‌های درمان رایگان را به نیازمندان ارایه دهیم.»

همتی در مراسم افتتاح کلینیک مغز و اعصاب هلال‌احمر اظهار کرد: «حساب دولت‌ها، حساب محدودی است و در چنین شرایطی نیاز داریم تا خیرین و افراد نیک‌اندیش برای کمک به نیازمندان در کنار هلال‌احمر باشند. بسیاری از امکانات جمعیت در برهه‌هایی چندساله، دچار مشکلاتی شده و به‌روزرسانی نیاز دارد. ما مراکز درمانی‌مان را هر جا که توانستیم گسترش دادیم و هزینه‌هایی را هم برای مراجعه‌کنندگان در نظر گرفتیم که وسایل مورد نیاز برای تأمین ارتز و پروتز را خریداری کنیم تا هزینه و قیمت خدمات ارایه‌شده برای مردم، ارزان‌تر تمام شود‌.»

او با تأکید بر اینکه بهترین خیرین و مردمان دنیا را داریم، افزود: «ابتدای شیوع کرونا یک‌میلیون ماسک به چین فرستادیم و امروز افاغنه را در مرزها پذیرایی می‌کنیم؛ این ظرفیت مردم ماست که در خدمت و پذیرای مهاجران و پناهندگان هستند و در زمان نیاز به کمک همنوعان می‌روند.»

واردات واکسن؛ تکلیف اجتماعی هلال‌احمر

رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به واردات واکسن از سوی هلال‌احمر به‌عنوان اصلی‌ترین ارگان واردکننده، تأکید کرد: «واردات واکسن به‌عنوان یک تکلیف اجتماعی به جمعیت هلال‌احمر واگذار شد. این کار، به شکل گروهی و تیمی و با مدیریت رئیس‌جمهوری و معاون رئیس‌جمهوری درحال انجام است.»

نیاز به حمایت خیرین برای تسریع در راه‌اندازی مراکز واکسیناسیون

همتی گفت: «در شهریورماه، واردات واکسن شتاب بیشتری گرفته، در مهر و آبان هم با واردات حجم بیشتری از واکسن، نیازمند توسعه مراکز تزریق واکسن‌ها هستیم. هلال‌احمر اعلام آمادگی کرده که تا 500 مرکز واکسیناسیون برای هموطنان آماده کند اما این مراکز به امکانات اولیه برای تجهیز و راه‌اندازی و هزینه‌های روزانه برای فعالیت نیاز دارند که با کمک خیرین می‌توانیم در سریع‌ترین زمان ممکن، مراکز را راه‌اندازی کنیم تا دیگر، هموطنی را به دلیل ابتلا به کرونا از دست ندهیم.»

26میلیارد ریال کمک خیرین برای راه‌اندازی کلینیک مغز و اعصاب

او گفت: «بیش از 26میلیارد ریال با کمک خیرین برای راه‌اندازی این کلینیک هزینه شده است که امیدواریم این هزینه‌‎ها، منشأ خیر در دنیا و آخرت برای خیرین و خانواده‌های آنان باشد.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.