معروف مربی شد؛ اما چرا در آمریکا؟!

کاپیتان سابق تیم‌ملی والیبال بعد از خداحافظی در آمریکا کار مربیگری را در دنبال می‌کند

در یکی، دو روز گذشته تصاویر جالبی از سعید معروف در صفحات اجتماعی مشاهده شده است که نشان می‌دهد او در محل جدید زندگی خود قصد دارد وارد حرفه جدیدی شود.

بدون شک سعید معروف یکی از بزرگ‌ترین بازیکنان تاریخ والیبال ایران محسوب می‌شود. او یکی از سردمداران نسل طلایی والیبال ما به حساب می‌آید؛ پاسور سابق تیم‌ملی به قدری طی یک دهه اخیر نگاه‌ها را به خود معطوف کرده که در دنیا بسیاری والیبال ایران را با سعید معروف می‌شناسند. اما پایان کار حرفه‌ای سعید معروف در تیم‌ملی والیبال ایران به تلخ‌ترین شکل ممکن رقم خورد. ایران در المپیک توکیو یک شروع شگفت‌انگیز داشت و موفق شد لهستان قدرتمند را شکست دهد تا حتی بسیاری امیدوار شوند که وعده فدراسیون یعنی روی سکو رفتن عملی می‌شود.

با این حال تیم ولادیمیر آلکنو در سه مسابقه متوالی برابر تیم‌های کانادا، ایتالیا و ژاپن عملکردی ناامیدکننده داشت و از رسیدن به مرحله حذفی المپیک باز ماند. اما شاید تلخ‌تر از این حذف، اشک‌های سعید معروف بود؛ جایی که بغض کاپیتان بعد از شکست مقابل ژاپن و حذف از المپیک شکست و بسیاری از والیبال‌دوستان را تحت تأثیر قرار داد.

کاپیتان سابق تیم‌ملی این روزها در بخش‌های مختلف آمریکا کارگاه‌های والیبال برگزار می‌کند؛ موضوعی که با استقبال زیادی در این کشور همراه بوده و حتی گفته می‌شود که خود آمریکایی‌ها خواهان برگزاری این کلاس‌های درس توسط سعید معروف شده‌اند

چند روز بعد از پایان رقابت‌های المپیک سعید معروف در یک پست اینستاگرامی به نوعی خداحافظی خود را اعلام کرد، اما بسیاری از جمله سرمربی و سرپرست جدید تیم‌ملی والیبال یعنی بهروز عطایی و مصطفی کارخانه ابراز امیدواری کردند که بتوانند این ستاره اصالتا ارومیه‌ای را برگردانند. با این حال معروف در روزهای اخیر دوباره پستی منتشر و تأکید کرد که اصلا خداحافظی او احساسی نبوده است. او همچنین اعلام کرد که هرگز قصد دور شدن از والیبال را ندارد و می‌خواهد رشته ورزشی محبوب خود را به شکل دیگری ادامه دهد.

معروف بعد از پایان رقابت‌های المپیک با دیگر اعضای تیم‌ملی به ایران سفر نکرد و راهی آمریکا شد. همچنین بعد از این اتفاق گفته شد که سعید معروف قصد دارد کار خود را در مربیگری دنبال کند و حتی شایعاتی پیرامون حضور او در لیگ چین به عنوان مربی، بازیکن نیز شنیده شد. اما در یکی، دو روز اخیر تصاویری در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست شد که در نوع خود جالب توجه بود. جایی که سعید معروف در آمریکا مشغول یاد دادن والیبال به دوستداران این رشته ورزشی است تا شایعه ورود این ستاره والیبال ایران به عرصه مربیگری بیش از پیش قوت بگیرد.

گویا کاپیتان سابق تیم‌ملی این روزها در بخش‌های مختلف آمریکا کارگاه‌های والیبال برگزار می‌کند؛ موضوعی که با استقبال زیادی در این کشور همراه بوده و حتی گفته می‌شود که خود آمریکایی‌ها خواهان برگزاری این کلاس‌های درس توسط سعید معروف شده‌اند و با توجه به این حجم از استقبال آنها، ممکن است این کلاس‌ها همچنان ادامه پیدا کند.

اما در این میان برخی در داخل کشور هم به انتقاد از ستاره سابق تیم‌ملی پرداختند که چرا او باید در آمریکا کلاس‌های والیبال خود را برگزار کند و در ایران خبری از چنین اقداماتی نیست؟ این دسته از منتقدان اعتقاد دارند سعید معروف در ایران پیشرفت و محبوبیت پیدا کرده؛ پس چرا باید دانش و تجربیات خود را در اختیار آمریکایی‌ها قرار دهد؟

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.