میزبانی از کره‌جنوبی قطعی شد؛ 20 مهر در آزادی

AFC اعلام کرد دیدار ایران و کره‌جنوبی در تهران برگزار می‌شود

طبق اعلام ای‌اف‌سی، تیم ملی ایران در ورزشگاه آزادی میزبان کره‌جنوبی خواهد بود. این در شرایطی است که پیش از این بحث‌هایی درباره میزبانی در زمین بی‌طرف وجود داشت.

تیم ملی فوتبال ایران بعد از کسب دو برد ارزشمند در مقدماتی جام جهانی مقابل سوریه و عراق حالا برای دیدارهای بعدی خودش را آماده می‌کند. با پایان دو بازی نخست مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی، حالا چشم فوتبال‌دوستان 12 کشور آسیایی به دور بعدی این مسابقات و تقابل‌های حساس و سرنوشت‌سازی است که قرار است در 8 کشور مختلف برگزار شود؛ امارات، عربستان، ایران، اردن، عمان در غرب و استرالیا، کره‌جنوبی و ژاپن در شرق. احتمال دارد قطر نیز به‌عنوان میزبان بازی عراق- لبنان انتخاب شود.

ورزشگاه آزادی درحالی به‌عنوان میزبان این بازی معرفی شده که پیشتر خبرهایی مبنی بر لزوم استفاده از وی‌ای‌آر در این بازی وجود داشت.

این دومین بازی خانگی تیم ملی ایران در مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی نیز خواهد بود. پیش از این بازی ایران و سوریه در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی برگزار شد و حالا روز 20 مهرماه، شاگردان اسکوچیچ میزبان چشم بادامی‌هایی خواهند بود که برای صدرنشینی باید ایران را از پیش‌رو بردارند.

اما پیش از بازی حساس ایران- کره، قرار است تیم ملی در ورزشگاه رعبیل دوبی به مصاف امارات برود. آنها که با هدایت فن مارویک دو تساوی از هفته‌های نخست کسب کردند، برای زنده نگه‌داشتن امید صعود خود در این دو بازی چاره‌ای جز پیروزی ندارند و در این صورت عملیات صعود به جام جهانی یک‌بار دیگر برای یاران علی مبخوت با شکست همراه خواهد شد.

نکته جالب اینکه برای صعود به جام جهانی 2018 نیز ایران روز بیستم مهرماه در مقابل کره‌جنوبی قرار گرفت و موفق شد این تیم را با تک‌گل سردار آزمون شکست دهد و مسیر گرفتن بلیت روسیه 2018 را هموار کند. البته آن روز ورزشگاه آزادی مملو از هواداران تیم ملی بود اما حالا با توجه به شرایط کرونا و شروط ای‌اف‌سی برای میزبانی، احتمال اجازه برای ورود تماشاگران زیاد نیست.

ورزشگاه آزادی درحالی به‌عنوان میزبان این بازی معرفی شده که پیشتر خبرهایی مبنی بر لزوم استفاده از وی‌ای‌آر در این بازی وجود داشت و گفته می‌شد که در غیر این صورت میزبانی به ایران تعلق نخواهد گرفت، اما حالا با اعلام AFC چنین اتفاقی رخ داده و ایران از شانس میزبانی دوباره برخوردار شده است.

برنامه مسابقات که از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام شده، به شرح ذیل است:

گروه A

پنجشنبه 15 مهرماه:

امارات- ایران/ ورزشگاه زعبیل دوبی

عراق- لبنان/ متعاقبا اعلام می‌شود

کره‌جنوبی- سوریه/ ورزشگاه جام جهانی سئول

سه‌شنبه 20 مهرماه:

سوریه- لبنان/ ورزشگاه پادشاه عبداله امان

امارات- عراق/ ورزشگاه زعبیل دوبی

ایران- کره‌جنوبی/ ورزشگاه آزادی

گروه B

پنجشنبه 15 مهرماه:

عربستان- ژاپن/ ورزشگاه ملک عبدالله جده

چین- ویتنام/ ورزشگاه شارجه امارت

استرالیا- عمان/ ورزشگاه سیدنی استرالیا

سه‌شنبه 20 مهرماه:

عمان- ویتنام/ ورزشگاه سلطان قابوس مسقط

عربستان- چین/ ورزشگاه ملک عبدالله جده

ژاپن- استرالیا/ ورزشگاه سویتاما ژاپن

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.