اخاذی از زنان با تهدید انتشار عکس‌های خصوصی

عامل اخاذی و تهدید به انتشار تصاویر خصوصی زنان  به بهانه کار در منزل در زنجان شناسایی و دستگیر شد.

در پی شکایت تعدادی از شهروندان زنجانی مبنی بر تهدید و اخاذی از طریق انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی، مراتب به ‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

شاکیان پرونده در یکی از شبکه‌های اجتماعی با مردی به هویت نامعلوم که خود را خواستگار معرفی می‌کرد، آشنا شده و با اعتماد بی‌جا، غافل از نیت شوم این مجرم، اطلاعات و تصاویر شخصی خودشان را برای او ارسال کردند. با اقدامات فنی و شیوه و شگردهای خاص پلیسی، متهم به هویت معلوم در استان زنجان شناسایی شد و با هماهنگی مقام قضائی‌ در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پلیس فتا انتقال داده شده و ابزارهای دخیل در ارتکاب جرم او نیز توقیف شد.

اعتراف در بازجویی‌ها

در بازجویی‌های اولیه متهم منکر جرمش شد ولی پس از روبه‌رو شدن با مستندات به جرم خود اعتراف کرد.

طبق اعتراف متهم با درج آگهی جعلی کار در منزل، شماره تماس قربانیان را استخراج کرده و از طریق شبکه اجتماعی تلگرام و واتس‌آپ به بهانه خواستگار پس از جلب اعتماد آنها و با دریافت تصاویر خصوصی و تهدید به انتشار این تصاویر قصد اخاذی از شاکیان را داشته که در نهایت توسط پلیس فتای استان زنجان دستگیر شد.

کاربران در صورت مواجهه با چنین تبلیغاتی قبل از هرگونه اقدامی از آدرس و مجوز شرکت استخدام‌کننده اطمینان حاصل کنند. گفتنی است فضای مجازی محل مناسبی برای ارسال تصاویر و اطلاعات خصوصی به افراد ناشناس نیست و امکان سوءاستفاده افراد فرصت‌طلب از این اطلاعات وجود دارد.

توصیه می‌شود شهروندان توصیه‌های پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، موضوع را از طریق مرکز فوریت‌های سایبری به شماره ۰۹۶۳۸۰ یا سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.Cyberpolice.ir در میان بگذارند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.