زمینگیر شدن ۲ گروه از سارقان مسلح در تهران

عملیات تعقیب و گریز مأموران پلیس پایتخت موفقیت‌آمیز بود

سارقان مسلح در دو عملیات جداگانه پلیس زمینگیر شدند. از این دزدان دو قبضه سلاح جنگی نیز کشف شد.

سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس تهران با اشاره به اجرای طرح برخورد ضربتی با سارقان، گفت: «در پی وقوع چند سرقت مسلحانه توسط سارقان شرور در تهران، طرح برخورد با سارقان مسلح به صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس پایتخت قرار گرفت.»

رئیس پلیس تهران در ادامه صحبت‌هایش گفت: «تیم‌های گشت ضربت خودرویی و موتوری در نقاط مختلف شهر مستقر هستند تا در صورت وقوع هرگونه حادثه پلیسی به سرعت واکنش لازم را انجام دهند. در این رابطه عوامل گشت کلانتری 124 قلهک در پی مشکوک شدن به سرنشینان یک موتورسیکلت با پلاک مخدوش، برای بررسی موضوع وارد عمل شدند. این افراد به محض مشاهده مأموران با سرعت و در خلاف جهت حرکت خودروها اقدام به فرار کردند. مجرمان مسلح به سمت مأموران تیراندازی کردند. در ادامه مأموران لاستیک موتورسیکلت مجرمان را هدف قرار دادند. آنها سارقان را متوقف و دستگیر کردند. در بررسی سوابق این مجرمان مشخص شد که یکی از آنها دارای 24 سابقه از جمله سابقه سرقت و شرارت است. همدست او نیز دارای سوابق متعدد بود.»

عملیات برای دستگیری یک باند دیگر

رحیمی با تشریح پرونده دیگر در برخورد با سارقان مسلح، گفت: «همچنین در اجرای طرح برخورد ضربتی با سارقان کیف‌قاپ و سارقان منزل، عوامل ضربت کلانتری 163 ولنجک، فردی را تحت نظر قرار دادند. این فرد با ماسک در حال زاغ‌زنی مراجعان یکی از اماکن تجاری بود. همدست این فرد نیز با موتورسیکلت روشن و پلاک مخدوش، در کنار او انتظار می‌کشید.»

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه، متهمان با مشاهده مأموران به سرعت از محل متواری شدند، گفت: «متهمان با سرعت عمل و پیگیری‌های مجدانه مأموران کلانتری ولنجک پس از دقایقی تعقیب و گریز متوقف و دستگیر شدند. در بررسی‌های انجام شده از متهمان، یک قبضه سلاح کمری کشف شد.»

او با بیان اینکه در این عملیات یکی از سارقان مسلح، از ناحیه پا هدف گلوله پلیس قرار گرفت، افزود: «در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد این سارقان نیز دارای سوابق متعدد سرقت و شرارت هستند. طرح برخورد با جرائم خشن به صورت ویژه در دستور کار مأموران کلانتری‌ها و گشت‌های یگان امداد قرار دارد. هرگز اجازه نخواهیم داد که سارقان با آسودگی خاطر مرتکب اعمال مجرمانه شوند.»

این مقام انتظامی با قدردانی از دستگاه قضا در برخورد مقتدرانه با مجرمان جرائم خشن، گفت: «به‌طور حتم صدور احکام بازدارنده می‌تواند تأثیر بسزایی در تنبیه مجرمان و خلافکاران داشته باشد.»

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.