این سارق با ناخن‌گیر، طلا شکار می‌کرد

سارقی در پوشش مسافرکش اقدام به سرقت طلاهای زنان می‌کرد. متهم پرونده سوار بر خودروی سمند نقره‌ای طلاهای طعمه‌هایش را با ناخن‌گیر می‌برید. مأموران پلیس در عملیات ویژه‌ای این سارق سریالی را به دام انداختند. تحقیقات تیم قضائی و پلیسی نشان می‌دهد این مجرم که اصغر نام دارد تاکنون سه زن را طعمه نقشه سرقت‌های خود کرده است. احتمال  دارد با روند تحقیقات تعداد شکات بیشتر شود.

شکایت نخستین سوژه مجرم فراری

پیگیری و رسیدگی به جرایم خشن با توجه به آثار منفی و تبعات روحی و روانی که برای مالباخته دارد، در اولویت رسیدگی و در رأس اقدامات پلیس آگاهی است، در همین راستا و پیرو شکایت زن  جوان مبنی بر سرقت طلاهایش، رسیدگی به پرونده در دستور کار کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت به عنف پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شاکی در این پرونده به کارآگاهان گفت: «حدود ساعت 16 بیست‌وششم تیرماه در خیابان ابوذر سوار یک خودروی سمند نقره‌ای شدم. راننده جوان ناگهان با تغییر مسیر و توقف در محیطی خلوت، با تهدید و ایجاد رعب و وحشت، طلاهایم را گرفت و النگوهایم را که به راحتی از دستم خارج نمی‌شد، با استفاده از ناخن‌گیر بریده و از دستم خارج کرد.»

سرقت‌های سریالی

با ارجاع پرونده به دایره مبارزه با سرقت‌های به عنف پایگاه هشتم آگاهی پلیس آگاهی تهران بزرگ، کارآگاهان با تحقیقات بیشتر به این نتیجه رسیدند که سه شکایت دیگر با همین شیوه مجرمانه ثبت شده که پس از تجزیه‌وتحلیل موضوع، سریالی‌بودن این نوع سرقت‌ها در حوزه استحفاظی کلانتری‌های 149 امامزاده حسن(ع) و 161 ابوذر محرز شد.

مالباخته در یکی از شکایت‌ها اعلام کرده بود که دو مرتبه سوار خودرویی شده که راننده در مرتبه نخست با او طرح دوستی ریخته بود. به همین خاطر شاکی از متهم شماره‌ای در اختیار داشت که با اقدامات پلیسی و شیوه‌های نوین و علمی کشف جرم، هویت سارق به نام اصغر شناسایی شد.

انکار در بازجویی‌ها

با دعوت از شاکیان و ارایه تصاویر به دست آمده از متهم، همگی او را به عنوان سارق زورگیر اموال خود شناسایی کردند. درنهایت با بررسی آدرس‌های متهم و شناسایی مخفیگاه او، متهم سوار بر یک  خودروی سمند نقره‌ای که دارای سابقه توقیف در شهرستان رباط‌کریم نیز بود، دستگیر شد.

متهم در ابتدا منکر جرایم خود بود، اما با مشاهده شواهد و مواجهه حضوری با شاکیان، به سرقت‌های سریالی خود اعتراف کرد.

در بازرسی از خودروی متهم، دو عدد ناخن‌گیر که به وسیله آن اقدام به بریدن النگوی شکات می‌کرد نیز کشف شد و او با هماهنگی قضائی برای ادامه تحقیقات تحت ‌نظر است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.