آتش‌سوزی در گاراژ بزرگ خیابان قزوین

آتش‌سوزی گسترده در یک گاراژ بزرگ در خیابان قزوین آتش‌نشانان را به محل حادثه کشاند.

سیدجلال ملکی، سخنگوی آتش‌نشانی تهران درباره جزئیات این حادثه گفت: «ساعت 9:38 صبح روز 31 شهریورماه، یک مورد حادثه آتش‌سوزی گسترده در یک کارگاه در خیابان قزوین، خیابان رنجبر به سامانه 125 اعلام شد. به سرعت آتش‌نشانان پنج ایستگاه آتش‌نشانی به همراه بالابر هیدرولیکی و خودروهای حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه اعزام شدند.»

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران با اشاره به حضور چهار دقیقه‌ای نخستین گروه از آتش‌نشانان در محل حادثه افزود: «محل حادثه یک گاراژ به وسعت بیش از یک‌هزار و 500 متر بود که فعالیت‌های مختلفی در آن صورت می‌گرفت. محوطه جلویی این کارگاه با سقف‌های شیروانی نامقاوم پوشیده شده بود. بخشی از این کارگاه نیز سقف‌های چوبی و قدیمی داشت. حدود 600 متر از این کارگاه در زمینه چاپ و نگهداری مقادیر زیادی کارتن و مقوا فعالیت داشت و کاملا شعله‌ور بود.»

سخنگوی آتش‌نشانی تهران با بیان اینکه آتش به سقف‌ها نیز سرایت کرده و از زیر سقف‌ها به بیرون می‌زد، ادامه داد: «مقداری الکل و مواد شوینده نیز در مجاورت بخش مذکور (کارگاه‌های کاغذ) نگهداری می‌شد. کمی آن طرف‌تر نیز کارگاه CNG قرار داشت. البته مخازن آن اکثرا خالی بود. آتش در حال گسترش و سرایت بود که آتش‌نشانان هم با استفاده از بالابر و با نفوذ به داخل، عملیات را آغاز کردند. شعله‌زنی اولیه صورت گرفت.»

به گفته ملکی، این حادثه تاکنون مصدوم و تلفات جانی نداشته و نیروها عملیات ایمن‌سازی محل حادثه را آغاز کردند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.