مدافع‌ تیم‌ملی، اسیر فحاشی به هواداران حریف!

محرومیت اخلاقی گریبان مدافع ملی‌پوش ایرانی را گرفته است

محمدحسین کنعانی‌زادگان به خاطر انتشار ویدیویی که چندی قبل رخ داد، از سوی کمیته اخلاق محروم شده و شاید تیم‌ملی را نیز از دست بدهد.

چندی قبل ویدیویی از حسین کنعانی‌زادگان منتشر شد که او در حال تردد با خودروی شخصی خود، به هواداران و باشگاه استقلال توهین می‌کند و به علت شکایت بخش حقوقی باشگاه استقلال از این بازیکن، در نهایت پای کنعانی‌زادگان به کمیته اخلاق باز شد.

حکم غیرمنتظره کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال برای مدافع سابق پرسپولیس و کنونی الاهلی قطر، با ابهامات و سوالات زیادی مواجه است؛ دقیقا از جنس تمام احکام قبلی این کمیته که بخشی از حکم منتشر می‌شود و در این مورد هم خبری از جزئیات و حتی دلایل محکومیت هم نیست.

این کمیته محمدحسین کنعانی‌زادگان، مدافع کنونی الاهلی قطر و پیشین پرسپولیس را که جزو ارکان اصلی خط دفاعی تیم‌ملی است، به دو جلسه محرومیت محکوم کرده و همین‌طور نکته عجیب اینکه کمیته اخلاق، ادامه فعالیت این بازیکن را منوط به اخذ تأییدیه از این کمیته دانسته است.

طبیعتا مدافعی که در قطر بازی می‌کند، فعلا ملزم به پیروی از احکام داخلی ایران نیست و این قوانین هم مخصوص به بازی‌های باشگاهی و ملی است. با در نظر گرفتن این موضوع، کنعانی‌زادگان، اسکوچیچ و هواداران تیم‌ملی با این سوال مواجه‌اند که آیا محکومیت او در دو بازی تیم‌ملی مقابل امارات و کره‌جنوبی لحاظ می‌شود؟ آیا او برای بازی برای تیم‌ملی، نیازمند اخذ مجوز از کمیته اخلاق است؟

مطمئنا هر بازیکن با کیفیت و پرطرفداری هم ملزم به رعایت اخلاق و قبول قوانین داخلی است و فرقی نمی‌کند افراد در چه جایگاهی باشند، ولی در صورت لحاظ محرومیت این بازیکن در بازی‌های ملی، کادر فنی تیم‌ملی و همین‌طور مدیران فدراسیون فوتبال طرف کدام بخش را می‌گیرند؟ کمیته اخلاق یا این بازیکن؟

قبل از این هم موردهایی وجود داشته که محرومیت‌های کمیته اخلاق برای بازیکنان مشمول تیم‌ملی هم شده و این بازیکن برای مدتی از بازی‌های ملی دور مانده‌، اما با توجه به مصدومیت دو مدافع تیم‌ملی (پورعلی‌گنجی و غلامی) و همین‌طور شرایط نه‌چندان آماده مجید حسینی، محرومیت کنعانی‌زادگان در حالی است که او جزو معدود گزینه‌های بدون جایگزین سرمربی تیم‌ملی است و فعلا جایگزین مناسبی برای کنعانی وجود ندارد.

حکم صادرشده برای کنعانی‌زادگان قطعی نیست و طبیعتا او حدود ۱۵ روز برای درخواست تجدیدنظر و پیگیری پرونده در کمیته استیناف فرصت دارد تا جلوی اجرای محرومیت خود را هم بگیرد و طبیعتا حمایت‌هایی را هم از سوی برخی مسئولان فدراسیون فوتبال خواهد داشت تا برای دیدار سرنوشت‌ساز با امارات و کره‌جنوبی در دسترس کادرفنی تیم‌ملی باشد.

با وجود تمام مسائل انضباطی و همین‌طور ضرورت اجرای قوانین و جلوگیری از بی‌اخلاقی، محرومیت و خروج کنعانی‌زادگان از فهرست تیم‌ملی با توجه به وضعیت خط دفاعی تیم‌ملی، مسأله کم‌اهمیتی نیست و اسکوچیچ و دستیارانش هم از هم‌اکنون به فکر این مورد خاص خواهند بود.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.