چه کسی دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد شد؟

سعید محمد به دبیری شورای‌عالی مناطق آزاد منصوب شد

احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی طی حکمی سعید محمد را به سمت دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی منصوب کرد.

شهروند آنلاین: احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی طی حکمی سعید محمد را به سمت دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی منصوب کرد. در این حکم با اشاره به ضرورت توجه به اهداف تحول‌گرایی و محوریت تولید ملی و برون‌گرایی از آقای سعید محمد خواسته شده برای تحقق راهبردهای تقویت جذابیت‌های قانونی و مقرراتی مناطق برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان به‌ویژه تسهیل کامل کسب‌وکار و برخورداری از معافیت‌های مالیاتی  و گمرکی، ارایه پیش‌نویس لایحه اصلاح قانون چگونگی اداره مناطق آزاد، تکمیل رویه‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تأکید بر محصوربودن مناطق و استقرار گمرک در درهای خروج و اتصال به سامانه‌های حاکمیتی و تمرکز بر کیفیت (نه گسترش کمی) مناطق آزاد با هدف تحقق بند (11) سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی مورد توجه قرار گیرد.

همچنین در حکم وزیر اقتصاد  رصد دقیق عملکرد مناطق در گسترش صادرات و افزایش پیوند اقتصادی با کشورهای همسایه و ترغیب سرمایه‌گذاری و مشترک، وضع قواعد عزل و نصب مدیران شایسته برای مناطق و شفافیت عملکردی مالی برای سازمان منطقه، اصلاح نظام درآمدی سازمان های مناطق با هدف کاهش تمایل به واردات و واگذاری اراضی، تقویت مدیریت متمرکز مناطق و حذف ناهماهنگی‌ها با اجرای ماده (65) قانون احکام دایمی برنامه‌های توسعه، ایجاد ظرفیت دورزدن تحریم‌های ظالمانه و نقش‌آفرینی در توسعه جوامع محلی، توانمندسازی و کاهش محرومیت؛ تمام توان خود را مصروف نماید و متناوباً گزارش شش ماهه و یک‌ساله عملکرد مناطق به اطلاع دولت و مجلس برسد، مورد تأکید بوده است.

سعید محمد، فرمانده پیشین قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا بوده‌ است. محمد پیشتر مدیرعامل گروه ایرانیان اطلس (وابسته به بنیاد عمران و تعاون سپاه سازندگی) بود، همچنین در فاصله سال‌های ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۳ مدیرعاملی ابر شرکت عمرانی سپاسد (از زیرمجموعه‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا) را برعهده داشته است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.