انگلیس باید رویکرد خود را تغییر دهد

پاسخ ایران به توییت‌های وزیر خارجه جدید انگلیس

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شب گذشته در توییتی به اظهارات «لیز تراس» وزیر خارجه انگلیس واکنش نشان داد.

شهروند آنلاین: «سعید خطیب‌زاده» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شب گذشته در توییتی به اظهارات «لیز تراس» وزیر خارجه انگلیس واکنش نشان داد.

او نوشت: «توییت‌های آتشین که در تضاد با لحن به کار گرفته شما در واقعیت است، شاید تیترهای خوبی بسازد، اما شعار، هرگز نمی‌تواند پاسخ احکام قانونی باشد که از سوی دادگاه‌ها صادر شده‌ است.»

خطیب‌زاده خاطرنشان کرد: «همانطور که دکتر امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه به صراحت گفت، انگلیس باید رویکرد خود را تغییر دهد و این تغییر مدت‌هاست که به تعویق افتاده است.»

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران و لیز تراس وزیر خارجه جدید انگلیس ظهر چهارشنبه به وقت محلی در حاشیه هفتادوششمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد به بحث و گفت‌وگو در خصوص موضوعات دوجانبه، برجام و وضعیت افغانستان پرداختند.

وزیر امور خارجه کشورمان در این نشست با بیان اینکه بازسازی روابط دوجانبه نیازمند اقدامات جدی است، بر لزوم عملیاتی‌شدن بازپرداخت بدهی چهار دهه‌ای انگلیس به ایران تأکید کرد.

حسین امیرعبداللهیان با بیان اینکه ایران در برجام حرف‌ها و وعده‌های زیادی شنیده، اما عملی ندیده است، گفت: «متأسفانه انگلیس هم جزیی از این بی‌عملی بوده و این رویکرد باید تغییر کند.»

وزیر خارجه جدید انگلیس هم پس از این دیدار در توییتی نوشت: «در دیدار مهم امروز با «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران من دو موضوع را متذکر شدم. من کاملا مصمم هستم که آزادی شهروندان انگلیسی بازداشت شده را تضمین کنم. می‌خواهم ایران به میز مذاکره درباره توافق هسته‌ای و گفت‌وگوهای وین بازگردد.»

گفتنی است وزیر خارجه انگلیس در توییت دیگری نیز خواستار آزادی نازنین زاغری شده است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.