انتشار روزانه سه تن اکسید گوگرد در هوای تهران

هر روز بیش از سه تن اکسیدهای گوگرد در اثر تردد خودروها در هوای تهران منتشر می‌شود.

هر روز بیش از سه تن اکسیدهای گوگرد در اثر تردد خودروها در هوای تهران منتشر می‌شود. خبری که  مدیر واحد مدلسازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوا از آن گفت.

حسین شهبازی با اشاره به اینکه مقدار انتشار سالانه این آلاینده خطرناک در هوای پایتخت در اثر تردد وسایل نقلیه، یک‌هزار و ۱۲۷ تُن برآورد می‌شود، گفت:«۱۸درصد باقی‌مانده را سایر وسایل نقلیه موتوری از جمله وانت‌بارها، تاکسی‌ها، موتورسیکلت‌ها و خودروهای دیزلی تولید می‌کنند.

این آلاینده باعث شکل‌گیری ذرات معلق ثانویه در جو هم می‌شود و سبب می‌شود در پاییز و زمستان که اوج آلودگی هوا به علت افزایش غلظت PM۲.۵ در پایتخت اتفاق می‌افتد، بر غلظت این آلاینده افزوده شود.»

به گفته مدیر واحد مدلسازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوا دی‌اکسیدگوگرد، آلاینده‌ای است که رنگ ندارد اما بو دارد و غشای مخاطی سیستم تنفسی و ریه را درگیر می‌کند:«کاهش مصرف سوخت از طریق به حداقل رساندن استفاده از وسایل نقلیه شخصی و جایگزینی وسایل نقلیه عمومی در شرایط عادی و همچنین انجام دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی برای رسیدن به مقصد در مسیرهای کوتاه از راهکارهای کاهش آلاینده‌های هوای تهران از جمله اکسیدهای گوگرد است.»

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.