پیمان جبلی رئیس سازمان صدا و سیما شد

هشتمین رئیس رسانه ملی منصوب شد

با حکم رهبر معظم انقلاب، «پیمان جبلی» رئیس جدید سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران شد

با پایان یافتن دوره مسئولیت علی‌عسکری در سازمان صداوسیما، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تشکر از تلاش‌های خستگی‌ناپذیر ایشان، در حکمی  پیمان جبلی را به ریاست آن سازمان منصوب، و بر مواردی همچون «ارتقاء سطح آگاهی و معرفت عمومی»، «هدایت فرهنگی»، «تقویت روحیه و احساس هویت ملی و انقلابی»، «پراکندن امیدو نشاط» و «ترویج سبک زندگی اسلامی- ایرانی» به‌عنوان اولویت‌های کاری رسانه ملی در دوره جدید تأکید کردند.

متن حکم رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر پیمان جبلّی دام‌توفیقه
با پایان یافتن دوره‌ی مسئولیت پر تلاش جناب آقای دکتر علی‌عسکری که کوشش خستگی‌ناپذیر و دلسوزانه‌ی آن مدیر مؤمن و با اخلاص را به همراه داشت، جنابعالی را که از صلاحیت دینی و انقلابی، و تخصص و تجربه‌ی طولانی در مدیریت‌های سازمان صداوسیما، و آگاهی از ماهیت و عملکرد و وظائف رسانه‌ی ملی برخوردارید، برای یک دوره‌ی پنج‌ساله به ریاست آن سازمان منصوب میکنم.
رسانه‌ی ملی، دانشگاهی برای ارتقاء سطح آگاهی و معرفت عمومی، و آوردگاهی برای مقابله با امواج خصمانه‌ی تحریف و تفتین، و آسایشگاهی برای بهره‌مندی چشم و دل همگان از جلوه‌های زیبائی و هنر، و قرارگاهی برای پراکندن امید و نشاط در فضای عمومی کشور است.
هدایت فرهنگی، تقویت روحیه و احساس هویت ملی و انقلابی، ترویجِ سبک زندگی اسلامی- ایرانی، و افزایش همبستگی ملی، در شمار اولویت‌هائی است که باید با ارتقاء سرمایه‌ی انسانی و رشد کیفی برنامه‌ها و بهره‌گیری از ابتکار و با تلاش شبانه‌روزی به آن دست یابید ان‌شاءالله.
وظیفه‌ی خود میدانم که از تلاش خستگی‌ناپذیر جناب آقای دکتر عسکری در مدت مسئولیتشان که حقاً در خور تقدیر است، صمیمانه تشکر کنم و جنابعالی را به بهره‌مندی از طرح‌های بلندمدت و ناتمام دوره‌ی ایشان توصیه نمایم. توفیقات جنابعالی را از خداوند متعال مسألت میکنم.

سیّدعلی خامنه‌ای

پیمان جبلی, متولد سال ۱۳۴۵ در تهران, استاد دانشگاه, کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی است,پیمان جبلی در شهریور ۱۴۰۰ به عنوان رئیس سازمان صدا و سیما در دولت رئیسی انتخاب شد.

مدرک تحصیلی

پیمان جبلی دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته معارف اسلامی و تبلیغ دانشگاه امام صادق دکتری فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق و استاد دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی می باشد

زندگینامه و خانواده

در سال ۱۳۴۵ در خانواده ای مذهبی در محله شمرانِ تهران به دنیا آمد. او سال‌ها کارمند صداوسیما بوده و مسئولیت‌های مختلفی در بخش های سیاسی در بخش خبر بر عهده داشته است.

جبلی قبل از پست معاونت برون مرزی صداوسیما، عضو هیئت علمی دانشگاه صداوسیما، معاون سیاسی (خبر) صداوسیما، دبیر اخبار خارجی بخش شامگاهی رادیو، دبیر اخبار خارجی و داخلی اخبار تلویزیون، سردبیر اخبار سراسری شبکه ۲ سیما، مدیرکل اخبار داخلی واحد مرکزی خبر، مدیرکل اخبار شبکه العالم، مدیر دفتر شبکه العالم در بیروت، سفیر ایران در تونس و … بر عهده داشته است‌.

وی از کارکنان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران است و پیش از سفر به تونس در جایگاه سفیر ایران در آن کشور، تجربه های متفاوتی در عرصه خبر و اطلاع‌رسانی داشته است.

با پایان زمان حکم عبدالعلی علی‌عسکری رییس کنونی سازمان صداوسیما، جدی‌ترین گزینه تصدی بزرگترین و فراگیرترین رسانه کشور، پیمان جبلی معاون برون مرزی صداوسیما است.

در این مدت گزینه‌هایی چون شهاب اسفندیاری رییس دانشگاه صداوسیما و مصطفی محمدی رییس مرکز طرح، برنامه و بودجه سازمان صداوسیما نیز مطرح بوده‌اند.

آنچه در انتصاب رییس سازمان صداوسیما از سوی رهبری معظم در این سال‌ها برداشت می‌شود این است که ایشان در انتصاب رییس این رسانه از ظرفیت مدیران داخلی سازمان بهره برده‌اند.

به هر ترتیب باید تا روزهای آتی منتظر انتصاب رسمی رییس جدید سازمان صداوسیما ماند.

علی عسکری از ۲۲ اردیبهشت سال ۹۵ رییس سازمان صداوسیما است.

سوابق کاری و شغلی

• دبیر و سردبیر بخش‌های مختلف صداوسیما

• مؤسس بخش گفتگوی ویژه خبری شبکه ۲ در سال ۷۹

• مدیر دفتر شبکه العالم در بیروت

• مدرس دانشگاه

• معاونت رسانه‌ای شورای‌عالی امنیت ملی

• عضو هیئت علمی دانشگاه صداو سیمای جمهوری اسلامی

• نگارش مقالات متعدد در حوزه‌های مرتبط با فرهنگ و ارتباطات و خبر

• دبیر اخبار خارجی بخش شامگاهی صدای جمهوری اسلامی ایران ۱۳۷۰

• دبیر اخبار خارجی و داخلی اخبار سیمای جمهوری اسلامی ایران

• جانشین سردبیر اخبار بخش خبری (۲۱) ۱۳۷۷-۱۳۷۲

• سردبیر اخبار سراسری شبکه ۲ سیما (۲۲:۳۰) ۱۳۷۸

• مدیرکل اخبار داخلی واحد مرکزی خبر ۱۳۸۰-۱۳۷۸

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.