عبور قیمت خانه در تهران از متری ۳۱میلیون

بیشترین قیمت هر متر مربع خانه، بيش از ۶۸میلیون تومان در منطقه یک تهران است

طبق اعلام بانک مرکزی، در شهریور ماه امسال متوسط قیمت یک مترمربع مسکن در شهر تهران ۳۱میلیون و ۷۰۳هزار تومان بوده که نسبت به ماه قبل و مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۲.۴ و ۳۰.۵درصد افزایش یافته است.

گزارش تحولات بازار مسکن در شهر تهران که از سوی بانک مرکزی منتشر شده، بیانگر این است که در شهریورماه متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله‌شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی تهران ۳۱میلیون و ۷۰۳هزار تومان بوده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۲.۴ و ۳۰.۵درصد افزایش دارد.

علاوه بر این، تعداد معاملات انجام‌شده در این ماه حدود ۷.۸هزار فقره بود که نسبت به ماه قبل ۴۱.۶درصد افزایش و در مقایسه با ماه مشابه در سال قبل هشت کاهش را نشان می‌دهد و بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکیک عمر بنا حاکی از آن است که واحدهای تا پنج سال ساخت با سهم ۳۳درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند.

گران‌ترین قیمت خانه در تهران چند؟ 

این در حالی است که در میان مناطق بیست‌ودوگانه شهر تهران بیشترین قیمت هر متر خانه ۶۸میلیون و ۹۱۰هزار تومان در منطقه یک و کمترین آن با ۱۵میلیون و ۳۱هزار تومان در منطقه ۱۸ بوده است که هر یک از آنها با افزایش ۳۵.۷درصدی در منطقه یک و ۴۴.۳درصدی در منطقه ۱۸ مواجه شده‌اند.

بیشترین قیمت هر متر خانه ۶۸میلیون و ۹۱۰هزار تومان در منطقه یک و کمترین آن با ۱۵میلیون و ۳۱هزار تومان در منطقه ۱۸ بوده است

توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله‌شده برحسب قیمت یک مترمربع بنا در شهریورماه امسال نیز حاکی از آن است که واحدهای مسکونی در دامنه قیمتی ۱۵ تا ۲۰میلیون تومان به ازای هر مترمربع بنا با سهم ۱۶.۳درصد بیشترین سهم از تعداد معاملات شهر تهران را به خود اختصاص دادند و دامنه قیمتی ۲۰ تا ۲۵ و ۲۵ تا ۳۰میلیون تومان با ۱۶ و ۱۲.۹درصد سهم در رتبه بعدی قرار دارد.

از سوی دیگر در شهریور امسال توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله‌شده بر اساس ارزش هر واحد نشان‌دهنده آن است که واحدهای مسکونی با ارزش یک میلیارد تا یک میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان با اختصاص سهم ۱۸.۲درصد بیشترین سهم از معاملات انجام‌شده را داشته‌اند.

وضعیت اجاره خانه در تهران 

همچنین، توزیع معاملات انجام‌شده مسکن بر اساس مناطق شهری در تهران حاکی از آن است که منطقه ۵ با ۱۴.۲درصد از کل معاملات، بیشترین سهم معاملات شهر تهران را به خود اختصاص داده است.

علاوه بر این، بررسی شاخص کرایه مسکن اجاره ای در شهر تهران و در کل مناطق شهری در شهریور امسال نشان‌دهنده رشدی معادل ۴۲.۸ و ۴۵.۷درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.