11میلیون تهرانی واکسن زده‌اند

تیم‌های سیار واکسیناسیون به منازل شهروندان می‌روند

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران از واکسیناسیون بیش از ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از شهروندان تهرانی تا صبح روز گذشته خبر داد.

شهروند آنلاین: فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران اظهار کرد: «از جمعیت ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار نفری استان تهران تقریبا حدود ۷۰درصد آنان دوز اول واکسن را دریافت کرده‌اند و امید است در روزهای آتی این روند افزایش یابد.»

زالی از واکسیناسیون بیش از ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از شهروندان تهرانی تا صبح روز گذشته خبر داد و گفت: «۲ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر آنان هر دو دوز را دریافت کرده‌اند.»

او افزود: «روزانه حدود ۷۰درصد مراجعان به مراکز واکسیناسیون، دوز اول و ۳۰درصد نیز دوز دوم را دریافت می‌کنند.»

زالی با اشاره به فعالیت ۱۹ مرکز واکسیناسیون شبانه‌روزی و سایر مراکز تجمیعی به همه شهروندان تهرانی که تاکنون برای دریافت واکسن اقدام نکرده‌اند، توصیه کرد در اسرع‌وقت برای دریافت واکسن به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

او با توجه به شرایط مطلوب واکسیناسیون و کاهش آمار بیماری کرونا در تهران تأکید کرد: «از نظر علمی بهترین زمان برای انجام واکسیناسیون همین الان است که در شرایط افول بیماری قرار داریم.»

به گفته او، با افزایش تعداد مراکز واکسیناسیون، زمینه دسترسی آسان همشهریان به واکسن فراهم شده اما تعدادی از همشهریان متأسفانه هنوز برای دریافت واکسن مراجعه نکرده‌اند و توصیه می‌شود این شهروندان به نزدیک‌ترین پایگاه واکسیناسیون برای دریافت واکسن مراجعه کنند.

به گفته او، بر اساس مطالعات، افرادی که واکسن می‌زنند ۵ برابر کمتر در خطر ابتلا به کرونا، ۲۹ برابر کمتر احتمال بستری در بیمارستان به عنوان بیمار بدحال  و ۱۱ برابر کمتر احتمال مرگ‌ومیر دارند. این درحالی است که ۹۰درصد بیمارانی که به دلیل شدت بیماری کرونا بستری می‌شوند، واکسن نزده‌اند.

راه‌اندازی سامانه اعزام واحدهای سیار واکسیناسیون در تهران 

فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت همچنین از راه‌اندازی واحدهای سیار واکسیناسیون برای افراد ناتوان در تهران خبر داد و گفت: «افراد ناتوانی که قادر به مراجعه به مراکز واکسیناسیون نیستند، می‌توانند به سامانه vaccine.sbmu.ac.ir مراجعه و اطلاعات خود را ثبت کنند. این واحدهای سیار براساس زمان‌بندی به در منزل این افراد برای واکسیناسیون اعزام خواهند شد.»

زالی افزود:« افرادی که به دلیل بیماری، ناتوانی، نداشتن همراه و… نمی‌توانند به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند، پس از  ثبت اطلاعات در سامانه مذکور پیامکی را دریافت خواهند کرد و پس از طی مراحل در زمان‌بندی مقرر واحدهای سیار برای تزریق واکسن به نشانی این افراد اعزام خواهند شد.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.