بازگشایی مرز ایران و پاکستان برای تجار و دانشجویان

گذرگاه تفتان- میرجاوه پس از ۳ ماه تعطیلی بازگشایی شد

رسانه‌های پاکستانی امروز از گشایش مجدد گذرگاه مرزی مشترک با جمهوری اسلامی ایران در نقطه تفتان- میرجاوه برای تسهیل آمد و رفت تجار و دانشجویان خبر دادند.

رسانه‌های پاکستانی امروز از گشایش مجدد گذرگاه مرزی مشترک با جمهوری اسلامی ایران در نقطه تفتان- میرجاوه برای تسهیل آمد و رفت تجار و دانشجویان خبر دادند.

منابع پاکستانی روز دوشنبه به نقل از مسئولان اداره کنترل مهاجرت و مرزی اعلام کردند که گذرگاه تفتان- میرجاوه پس از ۳ ماه تعطیلی به دلیل کنترل شیوع کرونا، روز گذشته بازگشایی شد.

در این گزارش آمده است: اکنون تردد تجار، دانشجویان و رانندگان کامیون‌های پاکستانی به داخل ایران مطابق با پروتکل‌های بهداشتی و برخوردار از مدارک مجاز سفر، آزاد است اما ممنوعیت تردد زائران یا گردشگران همچنان برقرار است.

اداره کنترل مهاجرت پاکستان موسوم به آژانس تحقیقات فدرال (FIA) همچنین روند مهاجرت منظم را در مرز تفتان آغاز کرده و به شهروندان پاکستانی اجازه می‌دهد وارد ایران شوند.

رسانه‌های پاکستانی نوشتند: به دلیل افزایش موارد ابتلا ویروس کرونا، از روز (۲۹ ژوئن) ورود اتباع پاکستانی به ایران از طریق گذرگاه مرزی تفتان- میرجاوه ممنوع اعلام شد، با این حال در این دوره تجارت دوجانبه و ترانزیتی پاکستان و ایران همچنان ادامه داشت و ورود اتباع پاکستانی از ایران به خاک پاکستان نیز مختل نشد.

بیست‌ونهم شهریور امسال نیز معبر پیله او در منطقه مرزی «تفتان» پاکستان با جمهوری اسلامی ایران پس از 6ماه تعطیلی با هدف تسهیل تجارت بدون عوارض میان مرزنشینان دو کشور همسایه بازگشایی شد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.