آرمان اعدام می‌شود؟

در حالی که آرمان برای اجرای حکم به سوییت انفرادی منتقل شده بود، با دستور توقف حکم به بند بازگشت.
اجرای حکم پرونده غزاله و آرمان فعلا متوقف شده است.

رسیدگی به پرونده غزاله و آرمان سال 92 با گم شدن غزاله آغاز شد.در پرونده غزاله و آرمان، آرمان با رأی دادگاه به قصاص محکوم شد.حکم پرونده غزاله و آرمان در دیوانعالی کشور مهر تایید خورد و شمارش معکوس برای اجرای حکم پرونده غزاله و آرمان آغاز شده است.

آرمان عبدالعالی که از روز قبل برای اجرای حکم قصاص به سوییت منتقل شده بود با دستور توقف موقت اجرای حکم به بند زندان منتقل شد.

این هفته قرار بود به جز آرمان عبدالعالی 4 زندانی دیگر هم پای چوبه دار بروند که با دستور توقف حکم هر 5 نفر به سلول برگشتند.

ماجرای یک جنایت جنجالی

اسفندماه سال ۹۲ یکی از مرموزترین پرونده‌های جنایی، با ناپدید شدن دختر جوانی به نام غزاله و دستگیری پسر مورد علاقه او به نام آرمان کلید خورد.

رسیدگی به پرونده قضائی، با اعلام مفقودی غزاله از سوی خانواده‌اش آغاز شد. این در حالی بود که مأموران پلیس با مظنون شدن به آرمان او را بازداشت کردند.

آرمان که در ابتدا از سرنوشت غزاله اظهار بی‌اطلاعی کرد، پس از طی مراحل بازجویی از جزئیات ارتباط خودش با غزاله گفت.

آرمان در اولین اعتراف خود گفت: «مدتی بود به غزاله علاقه داشتم. روز حادثه غزاله مقابل خانه‌مان  آمد، با هم بحث‌مان شد و او را هل دادم. زمین خورد و از سرش خون آمد و …  یکدفعه متوجه شدم که دیگر نفس نمی‌کشد. از ترس، غزاله را داخل یک چمدان گذاشتم و در سطل زباله شهرداری انداختم.»

در حالی که دوربین‌های مدار بسته اطراف منزل آرمان، لحظه خروج او با چمدان را ضبط کرده بودند اما هرگز اثری از جسد غزاله پیدا نشد.

با طی روند قضائی پرونده، آرمان پای میز محاکمه رفت اما این‌بار گفت: «اعترافات اولیه من تحت فشار بود.آن روز غزاله موقع خارج شدن از خانه‌مان در پله‌ها زمین خورد. من با دیدن خون در راه پله شوکه شدم و از ترس اینکه راز ورود او به خانه‌مان فاش شود، غزاله را در چمدان گذاشتم و به سطل زباله انداختم.»

دادگاه بعد از شنیدن اظهارات آرمان، بنابر ادله موجود او را به قصاص محکوم کرد و حکم صادر شده به مرحله اجرا درآمد.

مهلت یک ماهه

اما درست در لحظه اجرای حکم، پدر و مادر غزاله به عنوان اولیای‌دم، به آرمان مهلتی یک ماهه دادند.

با دادخواست اعاده دادرسی از سوی متهم، او بار دیگر پای میز محاکمه رفت و این بار هم در دفاع از خود گفت که عامل قتل غزاله نیست.

با رسیدگی مجدد به پرونده، قضات دادگاه بار دیگر آرمان را به قصاص محکوم کردند. حکم صادر شده در دیوانعالی کشور مهر تایید خورد و در مرحله اجرا قرار گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.