جزئیات بازگشایی مدارس از هفته آینده

در نیمه اول آبان‌ماه مدارس کم‌جمعیت شهری که شرایط‌شان ارزیابی شده، بخشی از فعالیت‌های خود را به‌صورت حضوری آغاز خواهند کرد

سخنگوی وزارت آموزش‌وپرورش در امر بازگشایی مدارس، جزئیات و نحوه بازگشایی مدارس در آبان‌ماه را اعلام کرد

شهروند آنلاین: علیرضا کمرئی، سخنگوی وزارت آموزش‌وپرورش اظهار کرد: «در مهرماه شاهد بازگشایی تدریجی مدارس روستایی و عشایری بودیم. همچنین مجوز فعالیت مدیریت شده و گروه‌بندی شده دانش‌آموزان اول ابتدایی به‌منظور آشنایی با معلم و محیط مدرسه صادر شد. مدارس فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش نیز برای دروس مهارتی و کارگاهی مجاز به فعالیت و بازگشایی حضوری بودند.»

او افزود: «برای آبان‌ماه برنامه بر این است که با توجه به گسترش شرایط بهداشتی و توسعه واکسیناسیون در کشور و حتی واکسیناسیون دانش‌آموزان، بازگشایی مدارس شهری نیز آغاز شود.»

سخنگوی وزارت آموزش‌وپرورش در امر بازگشایی مدارس با بیان اینکه واکسیناسیون دانش‌آموزان شرط بازگشایی مدارس نبوده است، اما با توسعه این روند فضای بهتری ایجاد می‌شود و دانش‌آموزان متوسطه اول، دوم و هنرستانی‌ها شرایط بهتری خواهند داشت، گفت: «به این ترتیب در نیمه اول آبان‌ماه مدارس کم‌جمعیت شهری که شرایط‌شان ارزیابی شده، بخشی از فعالیت‌های خود را به‌صورت حضوری آغاز خواهند کرد.»


بیشتر بخوانید: جای خالی «پرورش» در شاد/ چرا شبکه شاد برای آموزش مجازی دانش آموزان کافی نیست؟


کمرئی افزود: در نیمه دوم آبان به سایر مدارس باقیمانده می‌رسیم. ما در این مسیر فرصت داریم که باز هم شرایط را ارزیابی کنیم و اگر لازم است در مجوزها تجدید نظر کرده و یا در صدور آنها تسریع کنیم که به شرایط کلی کشور و روند توسعه واکسیناسیون باز می گردد.

وی ادامه داد: امید داریم بر اساس الگو و هماهنگی که با وزارت بهداشت داریم، در دهه سوم آبان شاهد باشیم مدارس بزرگ ما بخشی از فعالیت هایشان را به صورت حضوری و مدارس کوچک همه فعالیت شان را به صورت حضوری ارائه می دهند و دانش آموزان از آموزش باکیفیت‌تری برخوردار شوند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.